Newsy

Uwaga na oszustów! gwiazdy TVN nie inwestowały w bitcoiny

Prowadzący Dzień Dobry TVN

Fot. East News

Newsy

Uwaga na oszustów! gwiazdy TVN nie inwestowały w bitcoiny

Prowadzący Dzień Dobry TVN

Fot. East News

Stacja TVN złożyła zawiadomienie do prokuratury i Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie oszustów, którzy wykorzystywali wizerunek gwiazd takich jak Marcin Prokop, Magda Mołek czy Kuba Wojewódzki, namawiając do inwestycji w kryptowaluty - bitcoiny.

Od pewnego czasu w internecie zaczęły mnożyć się rzekome "newsy" o tym, że dziennikarze i gwiazdy programów TVN, m.in. Marcin Meller, Piotr Kraśko, Kinga Rusin i Kuba Wojewódzki mieli zainwestować pieniądze w transakcje z kryptowalutami i uzyskać z nich ogromne zyski. Niestety za takimi artykułami stoją oszuści, którzy liczą na łatwowierność internautów. 

Zobacz także: "Przestrzegam wszystkich!" Marcin Prokop padł ofiarą oszustów

Artykuły, w których wykorzystano zdjęcia dziennikarzy, sugerowały, że prowadzący "Dzień Dobry TVN" są zachwyceni sprawą bitcoinów i tym jak łatwo na nich zarobić. Marcin Meller odniósł się do sprawy na swoim profilu na Facebooku.

Wszystko TO JEDNO WIELKIE OSZUSTWO. Sprawą (a raczej sprawami) zajmuje się od dawna dział prawny TVN, ale z tego co wiemy te teksty pojawiają się na rosyjskich serwerach, więc reagowanie jest utrudnione.

 – przekazał Meller w swoim wpisie.

TVN faktycznie zajmuje się sprawą i stacja złożyła zawiadomienie do prokuratury oraz do Komisji nadzoru Finansowego.

TVN przestrzega przed takimi stronami i stosowanymi przez nie praktykami. Zapewniamy, że osoby związane z TVN – dziennikarze i prowadzący nasze programy - nie promują tych stron i aplikacji.

 - informuje Anna Słoboda, szefowa zespołu zarządzania prawami online i przeciwdziałania piractwu. 

Dalsze nielegalne wykorzystywanie ich wizerunków będzie ścigane.

 – dodaje.

Szerzej o całej sprawie oraz mechanizmie działania oszustów pisze Konkret24.

Co sądzisz o tym artykule?
5
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0