Zwierzęta

Uratowano szczeniaka z ogonem na… czole!

Zwierzęta

Uratowano szczeniaka z ogonem na… czole!

W sobotę, w amerykańskim stanie Missouri znaleziono porzuconego na mrozie szczeniaka, który w zaledwie kilka dni zyskał ogromną popularność w mediach społecznościowych. Psiak zawdzięcza swoją sławę znajdującemu się na jego głowie… ogonkowi! W studiu Dzień Dobry TVN o dziwnych przypadkach w świecie zwierząt opowiedziała weterynarz Agnieszka Leżańska.

10-tygodniowy szczeniak, który został porzucony przez swoich właścicieli, trafił do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Na miejscu dano mu na imię Narwal Mały Magiczny Jednorożec. Imię zawdzięcza temu, że z głowy wyrasta mu mały ogonek.

Anomalie wśród zwierząt zdarzają się dość często. Z medycznego punktu widzenia jest to sytuacja, o której uczymy się na studiach – wyjaśniła Agnieszka Leżańska.

Dodatkowy ogonek

Piesek jest całkowicie zdrowy. Przeprowadzone przez weterynarzy badanie radiologiczne wykazało, że w ogonie nie ma kości, przez Narwal co nie będzie mógł nim merdać. Jako, że ogonek nie powoduje bólu, specjaliści nie stwierdzili żadnej medycznej przesłanki do jego usunięcia.

Być może był jakiś błąd genetyczny, czyli doszło do jakiejś mutacji genetycznej, która wywołała powstanie takiej dodatkowej tkanki albo mogło być tak, że jest to pozostałość po bliźniaku – powiedziała Leżańska. 

Zobacz też:

Długi po krewnych. Jak funkcjonuje prawo spadkowe i co robić w przypadku niechcianego spadku?

21-latka urodziła dziecko na autostradzie!

Adopcja to jak drugie narodziny dziecka. Jak wygląda procedura adopcyjna?

Co sądzisz o tym artykule?
46
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0