Hobby

Uczniowie tworzą animacje wyróżniane na międzynarodowych konkursach. "Cierpliwość jest tutaj podstawą"

Hobby

Uczniowie tworzą animacje wyróżniane na międzynarodowych konkursach. "Cierpliwość jest tutaj podstawą"

Akcja Animacja ze Szczecinka jest sławna na całym świecie. Niemal z każdego festiwalu młodzi twórcy przywożą wyróżnienia. Na czym polega pasja uczniów Zespołu Szkół Społecznych STO? 

Animacja pasją dzieci

Akcja Animacja działa od 2012 roku i zajmuje się tworzeniem filmów z wykorzystaniem techniki animacji poklatkowej. Wszystko zaczęło się od zwyczajnego kółka zainteresowań. Dzieci poszły na nie z ciekawości. Potem ich zajęcie przerodziło się w hobby.

- To nie jest proste. To jest na pewno pracochłonne. Każda animacja zajmuje bardzo wiele czasu - mówił w Dzień Dobry TVN Mateusz Soboewski, animator.

Trzeba tutaj nawet czasami godzinę przy jednej scenie malutkie kamyczki przekładać, więc z pewnością cierpliwość tutaj jest podstawą i można się jej tu nauczyć - dodała Magdalena Bracka, animatorka.

Sukcesy Akcji Animacji

Zespół brał już udział w wielu festiwalach - zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych (m.in. w Grecji, Gruzji, Chorwacji, Hiszpanii czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich). 

- Największa frajda jest jeżeli się np. dowiesz, że film gdzieś się zakwalifikował. Niekoniecznie pierwsze miejsce, ale wyróżnienie, jakakolwiek nagroda... W ogóle to, że został wzięty pod uwagę na jakimś festiwalu - powiedział w naszym programie Stanisław Lemke, animator.

Choć zdolna młodzież traktuje to jako hobby i główne zainteresowanie, chodzi im o coś więcej, niż tylko dobrą zabawę.

- Wyrażamy swoje emocje, wyrażamy w pełni siebie, to, co mamy w głowie i po prostu przelewamy to na film, bo słowami nie przekażemy tego, co byśmy chcieli po prostu przekazać - dodała Magdalena Bracka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Arkadiusz Gdula
Co sądzisz o tym artykule?
91
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0