Z miłości do piękna

Szafir, tanzanit, topaz, turkus - właściwości błękitnych kamieni

Z miłości do piękna

Szafir, tanzanit, topaz, turkus - właściwości błękitnych kamieni

Już w starożytności cennym kamieniom przypisywano magiczne właściwości. Niektóre miały leczyć, inne dawać mądrość, a jeszcze inne chronić przed złymi mocami. Kamienie błękitne otoczone były szczególną czcią ze względu na ich piękno i symbolikę. Sprawdź, jakie cechy przypisane są do szafiru, tanzanitu, topazu i turkusu. 

Szafir

W dawnych czasach szafir znany był nie tylko ze swojego wyjątkowego piękna, ale i mistycznych właściwości. Do dziś nazywany jest kamieniem mądrości lub wiary, który otwiera na to, co boskie i duchowe, przynosi wewnętrzny spokój i ochronę przed złem. Przypisuje się mu także moc uzdrawiania, szczególnie chorób wzroku, serca i skóry. Jego moc jest podobno największa i najbardziej tajemnicza spośród wszystkich kamieni szlachetnych.

Szafiry często kojarzone są z miłością, wiernością, czystością i skromnością, co sprawia, że osoby je noszące żyją szczęśliwie i odważnie. Nie dziwi więc fakt, że kamienie te są niezwykle często wykorzystywane w pierścionkach zaręczynowych (Nr wzoru: 109.339). Szczególnie pięknie wyglądają w towarzystwie białego (Nr wzoru: 103.766) lub żółtego złota (Nr wzoru: 109.366).

Noszenie szafirów na szyi ma przyciągać dobrobyt i zwalczać zwątpienie i chaos myślowy (Nr wzoru: 115.121). Naszyjnik (Nr wzoru: 103.381), czy zawieszka (Nr wzoru: 832) z szafirem uchroni noszącego przed wszelkim nieszczęściem.

Apart szafir biżuteria

Szafir

Tanzanit

Tanzanity należą do najrzadszych kamieni szlachetnych na świecie. Nie dziwi zatem, że w opinii wielu klejnot ten symbolizuje oryginalność i indywidualność. Bez wątpienia jest to najodpowiedniejszy kamień dla kogoś, kto lubi wyróżniać się w tłumie (Nr wzoru: 103.562). Niezależnie od tego, czy jego właściciel zdecyduje się na oryginalne kolczyki (Nr wzoru: 103.354), imponujący naszyjnik (Nr wzoru: 103.354), czy ponadczasowy pierścionek (Nr wzoru: 109.636), moc tanzanitu zapewni mu wewnętrzną siłę, równowagę i jasność umysłu. Dzięki temu skutecznie przezwycięży problemy i usprawni umiejętności komunikowania własnych myśli i uczuć. Polecany jest szczególnie tym, którzy szukają sukcesu, mądrości i spokoju (Nr wzoru: 103.697). 

Wyjątkowość tanzanitu przekłada się na sposób w jaki oddziałuje na tego, kto go nosi. Biżuteria z tym kamieniem pomaga łączyć energię serca i umysłu, co ma przyciągnąć do jej właściciela miłość, bogactwo i udane życie (Nr wzoru: 103.727).

Apart Tanzanit Biżuteria

Tanzanit

Topaz

Topazom przypisywana jest wielka, mistyczna moc, która daje siłę oraz wzbogaca ducha, ciało i umysł, każdego, kto wejdzie w jego posiadanie. Kamienie te roztaczają ochronną aurę, która pomaga w leczeniu koszmarów i braku pewności siebie. Uważa się, że powinny nosić je przede wszystkim osoby mało asertywne i mające trudności z nawiązywaniem kontaktów z innymi. Idealne będą dla nich drobne kolczyki (Nr wzoru: 103.762) lub elegancki pierścionek (Nr wzoru: 109.278).

Posiadacze topazów to osoby preferujące świat snu i fantazji, a także lubiące marzyć i układać plany na przyszłość. Siła kamienia motywuje ich do działania i wprowadzania swoich wizji w życie. Energia topazu zlokalizowana w zawieszce (Nr wzoru: 119.178) czy kolczykach (Nr wzoru: 189.233) z pewnością pomoże w sukcesywnej realizacji wszystkich zamierzeń.

Apart topaz biżuteria

Topaz

Turkus

Turkusy od wieków uznawane są za talizmany szczęścia. Dawniej, wojownicy zabierali je ze sobą do walki w nadziei, że dodadzą im sił i przyniosą zwycięstwo. Dziś, turkusy uchodzą za szczęśliwy kamień podróżujących, ponieważ chronią przed kłopotami i nieszczęśliwymi wypadkami.

Biżuteria z turkusem stanowi ochronę przed negatywną energią, koszmarami, lękiem i niepowodzeniami (Nr wzoru: AP526-4174). Osoba, która ją na siebie założy będzie cieszyć się pogodą ducha oraz jasnym, zrównoważonym umysłem (Nr wzoru: AP526-2840). Turkusy pobudzają kreatywność i wyobraźnię, dlatego ozdoby z niego wykonane inspirują do wszelkich artystycznych działań (Nr wzoru: AP526-4256).

Podarowanie go bliskiej osobie jest wyrazem stałego uczucia (Nr wzoru: AP525-5646), ponieważ kamień ten jest symbolem przyjaźni. 

Zobacz też:

Jak się ubrać do teatru, opery i filharmonii?

Jak skomponować strój do biura?

Jaki pierścionek wybrać na zaręczyny? Czym się kierować?


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
84
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0