Materiał promocyjny

Jak się ubrać do teatru, opery i filharmonii?

Apart biżuteria
Apart
Pewne sytuacje podyktowane są określonymi normami. Nie inaczej jest w przypadku instytucji, takich jak teatr, opera czy filharmonia. Planując wyjście na przedstawienie należy pamiętać o obowiązujących tam zasadach, chociażby tych dotyczących stroju. Sprawdź jak dobrać kreację odpowiednią na tego typu okazje.

Wierni wielbiciele sztuk scenicznych zapewne zaopatrzyli się już w bilety na najlepsze przedstawienia w tym sezonie. Warto mieć jednak na uwadze, że teatr, opera czy filharmonia, to miejsca wyjątkowe, które odznaczają się szczególnego rodzaju powagą i wyrafinowaniem. Chcąc oddać swój szacunek dla instytucji i artystów należy dobrać odpowiedni strój, stosowny do okazji. Czym najlepiej kierować się przy wyborze? Oto nasze rady dotyczące wyboru właściwej kreacji.

Teatr – świątynia kultury

Normy obowiązujące w teatrach są na ogół dość zróżnicowane, dlatego istotnym jest, aby wziąć pod uwagę charakter wybranej przez nas instytucji. Inne zwyczaje panują w teatrze tradycyjnym, inne eksperymentalnym, a jeszcze inne w plenerowym. Z tego powodu najlepiej postawić na prosty, pół formalny styl i stonowane barwy, które będą pasować do każdej sytuacji. Wybrana na tę okazję stylizacja może być swobodna, ale powinna mieć klasę. Prostym rozwiązaniem jest oczywiście sukienka lub spódnica sięgająca do kolan, jednak na ogół sprawdzi się również elegancka koszula i żakiet. Kreację idealnie dopełnią odpowiednie dodatki. Dobrym wyborem będą bez wątpienia kolczyki z białego złota z brylantami i perłami South Sea (Nr wzoru: 109.328). Dla dopełnienia można dobrać do kompletu łańcuszek z zawieszką (Nr wzoru: 109.328) lub gustowną broszkę (Nr wzoru: AP122-0514).

W przypadku męskiej części widowni, niezawodny będzie garnitur i biała koszula. Dopuszczalne jest również mniej formalne połączenie swetra lub koszuli z marynarką i jeansami. W kwestii akcesoriów dobrze postawić na klasyczny zegarek lub coś bardziej nowoczesnego.

Opera – królowa sztuk

Każdy, kto wybiera się do opery, może spodziewać się imponujących dekoracji, kostiumów i oczywiście bezbłędnych występów. Bogata oferta idzie jednak w parze ze ścisłymi zasadami dotyczącymi ubioru. Mimo że strój wieczorowy nie jest rygorystycznie wymagany, dobrze jest podkreślić to niecodzienne wydarzenie właściwym strojem. Sukienka koktajlowa, czy spódnica do kolan to najbezpieczniejsze opcje. Stosowny wybór stanowi bez wątpienia klasyczna mała czarna, przy czym elegancki garnitur również spełni wszelkie wymogi.

Stonowaną stylizację można ożywić dodatkami. Odpowiednia będzie zarówno rzucająca się w oczy biżuteria, taka jak naszyjnik z żółtego złota z brylantami, jak i delikatnie błyszcząca ozdoba z białego złota. W zależności od skompletowanej stylizacji można zdecydować się na bransoletę z żółtego złota z brylantami (Nr wzoru: 190.101) lub subtelną - z białego złota z brylantami i szafirami. Całość dopełnią bez wątpienia imponujące kolczyki z białego złota z brylantami i tanzanitami lub klasyczny model z białego złota z diamentami.

Panowie mogą skusić się na nieco mniejsze akcenty, a mianowicie – spinki do mankietów. Wybór w tym zakresie jest ogromny: od klasycznych (Nr wzoru: 103.528), przez minimalistyczne (Nr wzoru: AP128-3902), po coś o wiele oryginalniejszego

Spinki do mankietów ze stali szlachetnej

Filharmonia – muzyczna ostoja

Członkowie orkiestry zawsze podczas występów prezentują nienaganny, galowy strój. Tą samą zasadą powinna kierować się publiczność. Zamiast na buty sportowe, jeansy i T-shirt, widzowie powinni postawić na klasyczną elegancję. Dress code zbliżony jest do norm znanych nam z opery, dlatego chcąc wyglądać nienagannie zrezygnuj z krzykliwych kolorów, zbyt krótkich i obcisłych fasonów oraz nadmiaru wzorów. Zamiast tego, „podkręć” stylizację rzucającą się w oczy biżuterią. Naszyjnik z pereł z elementami z białego złota z brylantami sprawdzi się tu bez zarzutu. Podobnie jak naszyjnik z białego lub żółtego złota. Długie kolczyki nie tyko ładnie podkreślą szyję, ale i dodadzą stylizacji wyrafinowania, podczas gdy te nieco bardziej odważne nadadzą jej charakteru. Wisienką na torcie będzie bez wątpienia pierścionek z żółtego i białego złota z brylantami i szmaragdem lub z białego złota z brylantami.

Zobacz też:

Przegląd świątecznych motywów w biżuterii

Stylizacje świąteczne - jak wybrać sukienkę i dodatki?

Diamenty i brylanty. Jaką wartość mają karaty w biżuterii?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości