Styl Życia

Świeradów-Zdrój - gmina przyjazna pszczołom

Styl Życia

Świeradów-Zdrój - gmina przyjazna pszczołom

Świeradów-Zdrój i Dolny Śląsk zachwycają swoją gościnnością i różnorodnością atrakcji. Można tutaj skorzystać ze stoku narciarskiego, udać się do pijalni wód lub do Centrum Edukacji Ekologicznej "Izerska Łąka", albo ciekawie spędzić czas w mieście. 

W Świeradowie-Zdroju nie można się nudzić. Na miłośników białego szaleństwa czeka doskonale przygotowany stok w ośrodku narciarskim SKI&SUN z koleją gondolową. Aktualne warunki możesz sprawdzić tutaj. Dolny Śląsk oferuje wiele innych rozrywek - są pijalnie wód mineralnych, można również korzystać z atrakcji, jakie są organizowane na głównym deptaku miasta. 

Pszczoły nie zapadły w zimowy sen

Dorota Gardias spotkała się z Katarzyną Rzeczkowską, która jest gospodarzem w Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 "Izerska Łąka" w Świeradowie-Zdroju. Ekspertka opowiedziała o tym, jak pszczoły znoszą tegoroczną zimę. Okazuje się, że wysokie temperatury spowodowały, że owady te nie zapadły w zimowy sen.

Pracuję w Centrum Edukacji Ekologicznej "Izerska Łąka". Mamy tam edukacyjny ul z kamerami w środku, więc będąc w budynku, w pięknej sali kinowej, obserwuję na dużym ekranie pszczoły. One po prostu w grudniu, styczniu, lutym latają

- opowiedziała ekspertka. 

Gmina przyjazna pszczołom

Dolny Śląsk i Świeradów-Zdrój zaangażował się w akcję wspierania owadów zapylających doceniając ich ciężką pracę.  

Dzięki pszczołom mamy 80 proc. żywności, prawie wszystkie owoce, warzywa. Kawę też mamy dzięki pszczołom

- wyjaśniła Katarzyna Rzeczkowska. 

Każdy z nas może wesprzeć te pożyteczne owady. Jak pomóc pszczołom?

Przede wszystkim sadzić rośliny, którymi się żywią - ziołowe, miododajne. Możemy robić poidełka dla pszczół - one mają często problem z dostępem do wody

- instruowała ekspertka. 

Zobacz też:

Projekt Zima. Zobacz piękną przyrodę i kulturę Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój i wiosna w środku zimy

Świeradów Zdrój. Atrakcyjne uzdrowisko dla turystów


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
89
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0