Newsy

Pożar statku u wybrzeży Kalifornii. 25 ofiar śmiertelnych

Pożar na statku

Fot. Getty Images/nightman1965

Newsy

Pożar statku u wybrzeży Kalifornii. 25 ofiar śmiertelnych

Pożar na statku

Fot. Getty Images/nightman1965

Jak informują amerykańskie media w pożarze, do którego doszło na statku "Conception", będącego bazą dla płetwonurków, zginęło 25 osób, a kolejne 9 uznaje się za zaginione.

Pięciu członków załogi uratowało się 

Pięciu członków załogi uratowało się, wskakując do pontonu i dopływając do innej, zakotwiczonej niedaleko łodzi. Według Straży Przybrzeżnej dwóch załogantów miało lekkie obrażenia. Jeden z właścicieli drugiego statku przekazał, że członkowie załogi zawrócili w stronę swojej jednostki, poszukując ocalałych, ale nikogo nie znaleźli. Straż Przybrzeżna na razie nie informuje, czy próbowali pomóc innym osobom na pokładzie.

Nurkowie odnaleźli 25 ciał

Ciała 25 osób znaleźli nurkowie w poniedziałek czasu miejscowego po pożarze, do którego doszło na pokładzie statku u południowych wybrzeży Kalifornii; dziewięć osób uznaje się obecnie za zaginione - podały stacja CBS News i agencja Associated Press.

Pożar na statku

Służby ratownicze w Santa Barbara odebrały sygnał "mayday" ze statku bazy płetwonurków Conception w poniedziałek nad ranem czasu lokalnego. Na pokładzie było 39 osób, w tym pięciu członków załogi. Statek znajdował się wówczas 20 mil (ok. 30 km) od wybrzeża w południowej części Kalifornii. Pożar wybuchł około godz. 3 nad ranem.

Straż przybrzeżna kontynuuje poszukiwania

Jak podają CBS News i Associated Press straż przybrzeżna kontynuuje poszukiwania. 

Conception przeszedł kontrole w 2018

Według straży przybrzeżnej Conception przeszedł ostatnie kontrole w lutym i sierpniu 2018 roku i nie stwierdzono wówczas żadnych uchybień dotyczących przepisów przeciwpożarowych. Wcześniejsze kontrole wskazywały na takie uchybienia, ale przez ostatnie pięć lat były one systematycznie usuwane przez właściciela jednostki - wynika z raportów technicznych jednostki.

23-metrowy Conception został zwodowany w 1981 roku, był wyposażony w tratwy i kamizelki ratunkowe dla maksymalnie 110 pasażerów. Przyczynę pożaru zbada specjalna komisja.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
47
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0