Newsy

Potwierdzono kolejne 4 przypadki wystąpienia koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia potwierdza: Stwierdzono 4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, źródło: x-news

Newsy

Potwierdzono kolejne 4 przypadki wystąpienia koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia potwierdza: Stwierdzono 4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, źródło: x-news

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o następnych osobach w Polsce, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem.

4 kolejne osoby z koronawirusem

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał, że doszło do wykrycia kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce. Jedna z osób podróżowała tym samym autokarem, co pacjent zero i obecnie znajduje się w szpitalu w Ostródzie. Dwie inne wracały z wyjazdu do Włoch i aktualnie przebywają w Szczecinie. Nie wystąpiły u nich początkowo żadne z typowych objawów zarażenia. Małżeństwo zdecydowało się zgłosić do służb z informacją o pobycie w miejscu o dużym stopniu występowania wirusa i dopiero podczas kwarantanny poczuło się gorzej. Ostatni z nowych przypadków jest hospitalizowany we Wrocławiu. Mężczyzna przyjechał z Wielkiej Brytanii.

Minister Szumowski przekazał również, że żadna z zarażonych koronawirusem osób nie znajduje się w stanie zagrożenie życiem. Pacjenci są w wieku młodym lub średnim.

Pierwszy przypadek zarażenia

O pierwszym przypadku wystąpienia koronawirusa w Polsce minister Szumowski poinformował podczas konferencji prasowej w środę 4 marca. Zarażony 65-letni mężczyzna podróżował autokarem z Niemiec. Aktualnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Wszyscy, z którymi miał styczność, zostali poddani kwarantannie.

Aktualnie pod dozorem sanepidu znajduje się w Polsce ponad 6000 osób.

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
83
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0