Ogród

Pomysł na ogród. Jakie są najciekawsze pomysły do ogrodu?

Plastikowa butelka jako doniczka w ogrodzie

Fot.Pimonpim Tangosol/Getty Images

Ogród

Pomysł na ogród. Jakie są najciekawsze pomysły do ogrodu?

Plastikowa butelka jako doniczka w ogrodzie

Fot.Pimonpim Tangosol/Getty Images

Gdy dysponujesz własnym podwórkiem, warto mieć pomysł na ogród przed domem. Jak

Content: Zielona trawa, kojący widok kwiatów, wygodny leżak, słońce… Każdy lubi zrelaksować się w przyjemnym otoczeniu. Jeżeli dysponujesz kawałkiem własnej ziemi, zadbaj o kreatywny pomysł na piękny ogród. Wystarczy trochę pracy i fantazji. Niebanalne pomysły na ozdoby do ogrodu stworzą rewelacyjną atmosferę. Jak więc urządzić najładniejszy ogród?

Mało przestrzeni? Ciekawy pomysł na mały ogród

Nie każdy może poszczycić się ogromnymi połaciami ziemi. Nawet jeżeli Twoja działka jest niewielka, możesz wymyślić fajne pomysły do ogrodu. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

· Skup się na centrum przestrzeni – wyznacz środek swojego podwórka i ustaw tam strategiczny obiekt. Może to być piękne, ozdobne drzewo czy barwna, nietypowa roślina. Polacy często stawiają również na pomniki czy figurki. Ciekawym rozwiązaniem jest też uroczy kwietnik. Taki ogród z pomysłem zachwyci każdego.

· Postaw na własnoręcznie zbudowany grill – dość z metalowymi „straszydłami” ze sklepu! Klimatyczny, kamienny grill nada przestrzeni charakteru. Takie samodzielnie wykonane pomysły w ogrodzie tworzą świetny klimat. Wyobraź sobie również, jak ze smakiem pałaszujesz ulubioną karkówkę czy szaszłyki. Grill zawsze się sprawdzi.

· Użyj kamieni – w przypadku małej działki pomysł na skalniak w ogrodzie jest słusznym rozwiązaniem. Ładnie przyszykowany wygląda schludnie i czarująco. Taki pomysł na mały ogród jest chętnie wybierany przez Polaków.

Jesteś niebanalny? Kreatywne pomysły w ogrodzie

Dla wielu ludzi ciekawe pomysły do ogrodu to naręcza pięknych kwiatów czy grządki pełne warzyw. Niewątpliwie to swojska i przyjemna opcja, ale niektórym to nie wystarczy. Chcesz, aby Twoje pomysły ogrodowe wyróżniały się na tle innych ? Rozważ poniższe idee.

Miejsce do pływania przed domem to w Polsce niespotykany pomysł. Jeżeli dysponujesz odpowiednią przestrzenią, zainstaluj basen. Przy pomocy specjalistów zwykłe podwórko przekształcisz w istne spa. Kojarzysz wille z przestronnymi basenami pokazywane tak często w amerykańskich filmach? Sam możesz mieć podobny klimat na własnym terenie. To dopiero pomysł na ciekawy ogród.

Zostańmy w temacie wody. Imponującym rozwiązaniem są kamienne fontanny. Wyglądają naprawdę pięknie. Zamontowanie ich przed domem sprawi, że każdy będzie z podziwem przyglądał się dostojnej kompozycji. Jednak nie mieszaj stylów i postaraj się zrobić to gustownie. Czasami minimalizm to podstawa.

Faktycznie w dzisiejszych czasach umiar to fundament dobrego stylu. Podsumowując – pomysł na nowoczesny ogród to pomysł na… prosty ogród . Gdy nie mamy czasu na pielęgnację podwórka, naszym osobistym rajem może być kompozycja kilku drzewek i subtelny trawnik. Jest to stylowe i bardzo praktyczne rozwiązanie. Jeżeli chcesz, aby było nietypowo, możesz ustawić kilka palet. Na takich „stolikach” świetnie prezentują się doniczki z barwnymi kwiatami. Jest to pomysł na ładny ogród bez wielkiego wkładu pracy.

Zobacz film: Funkcjonalne rozwiązania dla Twojego ogrodu. Źródło: Dzień Dobry TVN


Tanie pomysły na dekoracje ogrodowe

Czasami urzekający projekt nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami. Materiały na ozdoby są dostępne praktycznie wszędzie, a znalezienie ich nie wymaga wielkiego wysiłku. Z łatwością odkryjesz oryginalne i zachwycające pomysły na dekoracje ogrodowe.

· Pomysł na kwiaty w ogrodzie to nie tylko grządki czy doniczki. Modną ozdobą będą nietypowe pojemniki – odnowione naczynia, stare wanny, łódki, a nawet krzesła. Z rupieci można stworzyć coś pięknego. Jednak przemyśl kompozycję tak, aby eksponować kwiaty, a nie zagracać podwórze.

· Ogrody z pomysłem często mają „zielone rzeźby”. Są to usypane stożki z ziemi, nierzadko z dodatkowym stelażem. Wzmacnia się je siatką i obsadza kwiatami czy pnączami. To pomysł na duży ogród, bo tam wygląda najbardziej efektownie.

· Świeczniki i latarenki tworzą magiczny klimat. Niedrogie lampiony dodają ogrodom niesamowitej atmosfery . Postaw na pełne smaku wykończenie ogrodu i rozświetl go wieczorową porą. Na pewno nie pożałujesz.

Pomysł na ogród przed domem to indywidualna decyzja. Warto zachować umiar i pamiętać, że podwórko ma być spójną kompozycją. Przemyśl dokładnie dekoracje do ogrodu i stwórz zgrany design. Inspiracje są wszędzie.

Co sądzisz o tym artykule?
57
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0