Newsy

Korupcja w Poczcie Polskiej. 11 osób zatrzymanych przez CBA

Poczta Polska skrzynka

fot. jstankiewiczwitek/Getty Images

Newsy

Korupcja w Poczcie Polskiej. 11 osób zatrzymanych przez CBA

Poczta Polska skrzynka

fot. jstankiewiczwitek/Getty Images

Centralne Biuro Antykorupcyjne informuje o zatrzymaniu 11 osób w związku ze sprawą zamówień publicznych o wartości ponad 30 mln zł realizowanych na rzecz Poczty Polskiej.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 11 osób, w tym 2 osoby związane z działaniem warszawskiej spółki informatycznej, 5 pracowników Poczty Polskiej oraz osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi przedstawicielami Poczty. Jednocześnie agenci CBA prowadzą przeszukania w kilkunastu miejscach, w tym w mieszkaniach zatrzymanych, siedzibach Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, jak również w miejscach powiązanych z zatrzymanymi osobami.

Czynności zostały przeprowadzone w związku ze śledztwem prowadzonym przez CBA wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie. Postępowanie dotyczy realizacji zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln zł, w zamian za korzyści majątkowe przyjmowane przez przedstawicieli Poczty w wysokości co najmniej 300 tys. zł.

Zatrzymane osoby w prokuraturze usłyszą zarzuty.

Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania.

Źródło: CBA, PAP

Czytaj także:

100 euro za wyrzucony niedopałek. Niemcy zaostrzają kary za śmiecenie

Filip Chajzer i polskie ziemniaki z polską flagą!


Co sądzisz o tym artykule?
87
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0