Laserowa plastyka powiek górnych, dolnych - poradnik

Kobieta, która przeszła zabieg plastyki powiek
Fot: ivandan / gettyimages.com

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, dlatego kobiety tak dużą uwagę przywiązują do ich wyglądu. Dodatkowo stan skóry powiek i okolicy oczu jest w stanie zdradzić wiek kobiety. Trudno się zatem dziwić aktualnie panującemu trendowi na wykonywanie zabiegów odmładzających skórę wokół oczu.

Content: Jednym z zabiegów przynoszących najlepsze efekty jest plastyka powiek. Choć jest to zabieg bardziej inwazyjny niż zwykłe zabiegi kosmetyczne przeznaczone do skóry dojrzałej, to jednak rezultaty są nieporównywalne.

Plastyka powiek górnych i dolnych - chirurgiczna czy laserowa?

Plastyka powiek górnych i dolnych może być przeprowadzona w dwojaki sposób. Pierwszy to operacja chirurgiczna przy użyciu skalpela, a drugi to laser. Zdecydowanie bardziej polecaną metodą jest laserowa plastyka powiek , szczególnie z punktu widzenia pacjenta. Wykonując zabieg przy użyciu światła lasera, nie tylko ograniczamy krwawienie, ale także sprawiamy, że blizna po zabiegu jest niemalże niewidoczna. Cała plastyka powiek nie trwa długo, a pacjent już po kilku godzinach może wrócić do domu.

Laserowa plastyka powiek pozwala odmłodzić wygląd twarzy nawet o 10 lat. Dodatkowo poprawia pole widzenia, co przekłada się na zwiększenie komfortu codziennego życia. Dzięki plastyce powiek górnych i dolnych można bardzo szybko usunąć nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy oczu, a także wygładzić zmarszczki mimiczne.

Laserowa plastyka powiek to doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na uzyskaniu szybkich i maksymalnych efektów odmładzających, a przy tym chcemy znacząco ograniczyć czas rekonwalescencji, by bezpośrednio po zabiegu móc powrócić do codziennych obowiązków.

Plastyka opadających powiek przy pomocy lasera nie wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego. W celu uśmierzenia bólu stosuje się miejscowo lidokainę oraz środki zmniejszające krwawienie.

Plastyka powiek górnych i dolnych – powikłania

W przypadku metody laserowej, powikłania po plastyce powiek zdarzają się bardzo rzadko. Jedynym następstwem jest opuchlizna oczu, która może utrzymywać się przez kilka dni po zabiegu. To jednak niewiele w porównaniu do czasu utrzymywania się efektów zabiegów (tj. zazwyczaj do 15 lat). Warto zauważyć, że w chirurgicznej plastyce powiek sama opuchlizna może się utrzymywać nawet przez 2 tygodnie, nie wspominając już o innych niedogodnościach. Metoda laserowa jest także polecana z tego względu, że pozwala chirurgowi zachować zdecydowanie większą precyzję niż w tradycyjnym zabiegu chirurgicznym.

Plastyka opadających powiek nazywana jest także blepharoplastyką . W jej wyniku oko optycznie się powiększa, twarz zaczyna wyglądać młodziej i bardziej świeżo. W przypadku metody laserowej włókna kolagenowe natychmiast się obkurczają, dzięki czemu rana po zabiegu bardzo szybko się goi i nie dochodzi do powstania widocznych i nieestetycznych blizn. Laserowa plastyka powiek dodatkowo zapobiega powstawaniu tzw. krwiaków okularowych.

Należy podkreślić, że powieki są bardzo dobrze unaczynione, dlatego wykonanie zabiegu z użyciem skalpela może doprowadzić do powstania nieestetycznych wynaczynień krwi dookoła oczu. Zazwyczaj stan skóry wraca samoczynnie do normy, ale niezbyt szybko – najczęściej dopiero w ciągu trzech tygodni. W przypadku użycia lasera nie dochodzi do takich powikłań, co jest kolejnym aspektem przemawiającym za tym, żeby skorzystać właśnie z tego rozwiązania.

Laserowa plastyka powiek – gdzie udać się na zabieg?

Kto wykonuje laserową plastykę powiek? Zazwyczaj jest to lekarz medycyny estetycznej lub chirurg . Plastyka powiek wykonywana jest w prywatnych gabinetach medycznych lub klinikach. Szukając odpowiedniego miejsca, do którego udamy się na plastykę powiek, warto polegać przede wszystkim na opiniach osób, które miały już okazję poddać się takiemu zabiegowi w tym konkretnym miejscu. Dobrze jest sprawdzić opinie zamieszczone w sieci nie tylko o danej klinice, ale przede wszystkim o specjaliście, który będzie wykonywał plastykę powiek. W przypadku tego rodzaju zabiegu niezwykle ważne jest doświadczenie, wyczucie i zdolności manualne chirurga.

Na plastykę powiek najczęściej decydują się kobiety po 40. roku życia, u których objawy upływającego czasu coraz mocniej odznaczają się na twarzy i którym najbardziej zależy na uzyskaniu szybkich efektów.

Zobacz film: Porady kosmetyczne z okazji Dnia Kobiet. Źródło: Dzień Dobry TVN.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości