Olejek do demakijażu twarzy – jaki wybrać?

Kobieta używa płynu micelarnego do demakijażu.
Fot. kokouu / Getty Images
Olejek do demakijażu bardzo skutecznie usuwa makijaż, jak również zanieczyszczenia czy nadmiar sebum. Nie pozostawia efektu wysuszenia skóry, który daje większość mocnych preparatów do oczyszczania twarzy. Naturalny olejek do demakijażu wspaniale nawilża, a za sprawą cennych witamin również mocno odżywia.

Olejek do demakijażu twarzy, mimo swojej wysokiej skuteczności, jest bardzo delikatny, dlatego można go stosować nawet w przypadku cery wrażliwej. Olejek do demakijażu twarzy i oczu pozostawia na skórze delikatną warstwę, która ma chronić ją przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi.

Olejek do demakijażu - jak działa?

Olejek do demakijażu nie jest nowym odkryciem w kosmetyce. Preparat na bazie naturalnego tłuszczu w ostatnich latach zyskuje na popularności dzięki modzie na koreańskie metody pielęgnacji. Olejek do demakijażu twarzy jest skutecznym sposobem na oczyszczanie i nawilżanie jednocześnie.

Może się wydawać, że tylko preparaty na bazie składników o wodnistej konsystencji będą w stanie skutecznie usunąć cały makijaż. Obawy może też budzić zapychanie porów przez tłustą strukturę kosmetyku. Jednak to właśnie olejek doskonale rozpuszcza produkty do malowania, a zarazem nie podrażnia i świetnie odżywia naskórek. Dodatkowo jest bardzo wydajny – niewielka ilość wystarczy, by rozpuścić makijaż oczu i całej twarzy.

Naturalny olejek do demakijażu jest polecany szczególnie osobom, które mają dość stosowania toników czy płynów pozostawiających skórę suchą i napiętą. Lekka, nieco tłusta konsystencja sprawia, że olejek daje efekt nawilżenia oraz wygładzenia. Doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Olejek do demakijażu – jak stosować?

Olejek do demakijażu to kosmetyk, który nie może być stosowany jak zwykły preparat do oczyszczania. Tłusta konsystencja co prawda usuwa makijaż, ale może być trudna do usunięcia z twarzy. Ponadto pielęgnację tym kosmetykiem warto uzupełnić dodatkowym płynem lub żelem. Jak stosować olejek do demakijażu w prawidłowy sposób?

Nakładamy olejek na suchą skórę (nie wilgotną!). Następnie należy wmasować kosmetyk w wybrane okolice twarzy, póki nie połączy się on z makijażem. Jak zmyć olejek do demakijażu? Zwykle wystarczy przemyć twarz wodą czy wacikiem (w przypadku kosmetyku z emulgatorami), jednak czasami potrzebna jest do tego ściereczka (muślinowa lub z mikrofibry), która pozwala dokładnie usunąć olejek, a jednocześnie wykonać delikatny peeling. Wszystko zależy od zaleceń podanych w ulotce konkretnego kosmetyku. Aby uzyskać pełny efekt czystej skóry, po użyciu olejku najlepiej zastosować żel myjący lub płyn micelarny. Czasami formuła olejku do demakijażu jest opracowana w taki sposób, by zmieniła konsystencję podczas użycia, ułatwiając jego usunięcie, np. zmywany olejek przekształca się w mleczko czy żel/pianka w strukturę olejku lub emulsji.

Naturalny olejek do demakijażu – właściwości

Olejek do demakijażu doskonale spełnia swoje podstawowe zadanie, a więc oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, a nawet opornego w usuwaniu makijażu wodoodpornego. W bardzo szybki sposób rozpuszcza wszystkie preparaty z twarzy, wyrównuje też pH skóry. Usuwa nadmiar sebum, dlatego jest pomocny w walce z niedoskonałościami skóry (zmianami trądzikowymi, zaskórnikami). Ze względu na delikatne działanie odżywiające i nawilżające, kosmetyk może być stosowany na każdy typ cery – suchą, tłustą, mieszaną lub wrażliwą. Olejek do demakijażu nie podrażnia, nawet gdy dostanie się we wrażliwe okolice oczu.

Regularnie stosowany naturalny olejek do demakijażu ma właściwości odmładzające. Dobrze nawilżona i odporna na czynniki zewnętrzne cera wygląda młodziej i zdrowiej. Jeśli chodzi o skuteczność, jaką wykazuje olejek do demakijażu, efekty w postaci wygładzonej, a nawet pozbawionej zaskórników skóry będą widoczne już po kilku tygodniach.

Zobacz film: Płyn miceralny czy mleczko do demakijażu? Źródło: Dzień Dobry TVN

Olejek do demakijażu twarzy – jaki wybrać?

Olejek do demakijażu oczu oczyszcza, a dzięki zawartym w składzie witaminom i minerałom odżywia oraz pomaga zniwelować problemy skórne. Jak wybrać olejek do demakijażu twarzy i oczu? Trzeba zwracać uwagę na to, by taki kosmetyk nie miał intensywnego zapachu, który mógłby podrażniać. Warto też pamiętać, że im bardziej gęsty i tłusty olejek, tym szybciej rozpuści cały makijaż. W wyborze odpowiedniego kosmetyku kierujmy się działaniem olejków w nim zawartych. Wśród nich można wyróżnić:

· Olejek z awokado –wzmacnia barierę ochronną i nawilża.

· Olejek kokosowy – regeneruje i łagodzi podrażnienia.

· Olejek z czarnego sezamu – ma właściwości przeciwutleniające.

· Olejek konopny – poprawia elastyczność i jędrność.

· Olej krokoszowy – wygładza i regeneruje.

· Olejek z pomarańczy – regeneruje i odmładza.

· Olejek różany – usuwa przebarwienia i widoczne naczynka, łagodzi podrażnienia, reguluje sebum.

· Olejek z rozmarynu – ściąga i redukuje pory.

· Olejek arganowy – regeneruje i przyspiesza gojenie, wygładza, odżywia.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!