Smutna wiadomość dla wszystkich fanów polskiej muzyki lat 80. XX w. 8 kwietnia zmarł wokalista i założyciel grupy "Rezerwat" Andrzej Adamiak. O śmierci artysty poinformował jego syn na oficjalnym profilu zespołu w mediach społecznościowych.

Andrzej Adamiak miał 60 lat

Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych żegna dziś jednego ze swoich członków. Andrzej Adamiak odszedł dziś przed południem. To jego słowa i głos śpiewający „Zaopiekuj się mną” zapamiętane zostaną na długo.

O śmierci muzyka poinformował jego syn na oficjalnym profilu zespołu:

Dziś przed godziną 11. nagle i przedwcześnie zmarł Andrzej Adamiak. Lider zespołu Rezerwat, a przede wszystkim mój tata

— napisał Bartosz Adamiak.

Artysta zmarł w wieku 60 lat. Rodzina nie ujawniła dotąd przyczyny zgonu.

Lider zespołu Rezerwat nie żyje

Grupa Rezerwat powstała w 1982 roku. Frontmanem zespołu był Andrzej Adamiak, który był jej założycielem, kompozytorem, autorem tekstów, producentem, wokalistą i gitarzystą basowym. Grupa zadebiutowała na festiwalu muzycznym Rockowisko w listopadzie 1982 roku. W ich dyskografii znajdują się 3 studyjne albumy "Rezerwat", "Serce", "Dotykaj". Kapela nagrała również 5 albumów kompilacyjnych i 3 single. Najpopularniejszym utworem zespołu, który zostanie w pamięci wszystkich miłośników polskiego rocka jest "Zaopiekuj się mną", który do dziś jest emitowany w najpopularniejszych rozgłośniach radiowych.

Posłuchajmy głosu Andrzeja Adamiaka raz jeszcze.

Dzień Dobry TVN


Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
68
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0