Gwiazdy

Nastrojowy pop i kojący głos, czyli Jan Traczyk i jego „Bezpieczny ląd” 

Janek Traczyk - "Bezpieczny ląd"

Gwiazdy

Nastrojowy pop i kojący głos, czyli Jan Traczyk i jego „Bezpieczny ląd” 

Janek Traczyk - "Bezpieczny ląd"

Debiutancki album Janka Traczyka to znak wielkich zmian w jego życiu zawodowym i prywatnym. "Nadal jestem" to płyta niezwykle nastrojowa, a głęboki, kojący głos znanego z wielu musicali wokalisty jest idealnie zbalansowany z dźwiękami pianina. Posłuchajcie, jak na naszej scenie zabrzmiał pochodzący z tego krążka utwór „Bezpieczny ląd”.

„Nadal jestem” - debiutancka płyta Janka Traczyka

Po kilku latach przygotowań i kompletowania materiału do słuchaczy trafił właśnie debiutancki materiał Janka Traczyka, znanego do tej pory z występów na scenie Teatru Roma czy Studio Buffo oraz muzycznych programów rozrywkowych. Płyta utrzymana jest w stylistyce nastrojowego, nowoczesnego pop-u. Składa się z dziesięciu autorskich kompozycji, opowiadających o różnych odcieniach miłości, męskiej wrażliwości i emocjach. Wydawcą "Nadal jestem" jest wytwórnia MTJ, a producentem wykonawczym Marek Dziedzic.

- Płyta jest zbiorem historii zgromadzonych na przestrzeni lat. Patrząc z dzisiejszej perspektywy pracowałem nad nią naprawdę bardzo długo. Materiał miał wychodzić na wiosnę, ale tuż przed pandemią zmieniłem plany. Połączyłem wtedy siły z Markiem Dziedzicem, z którym świetnie się rozumiemy i którego bardzo szanuję - podkreśla piosenkarz. 

Jak dodaje, cieszy się, że wziął sobie od losu kilka dodatkowych miesięcy. 

- Dzięki temu mogliśmy dopracować płytę i jestem z niej naprawdę zadowolony. Traktuję premierę bardzo osobiście. To dla mnie nowe otwarcie. Mam nadzieję, że słuchanie "Nadal jestem" sprawi wiele radości moim dotychczasowym i nowym słuchaczom - mówi Janek Traczyk.

Janek Traczyk na scenie DDTVN

Wokalista po serii kameralnych, domowych występów online w trakcie pandemii szykuje się na trasę koncertową po zakończeniu obostrzeń.

- Bardzo już chciałbym spotkać się z moją publicznością. Pokazuję na tej płycie, jaki jestem i nie mogę doczekać się występów na żywo z tym tak bardzo osobistym materiałem. Występy ze swoimi utworami to zupełnie inny wymiar niż widowiska musicalowe. Czekam na to bardzo -  zapewnia artysta. 

Na naszej scenie Janek Traczyk wykonał utwór „Bezpieczny ląd”.

Janek Traczyk - kariera 

Janek Traczyk to urodzony w 1985 roku w Warszawie, wokalista i kompozytor. Ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji.

Jako dziecko debiutował w głównej roli w operze dziecięcej „Pan Marimba” w Teatrze Wielkim w Warszawie. W latach 2011–2017 śpiewał w teatrze Studio Buffo, gdzie wcielał się m.in. w rolę Jana, głównego bohatera musicalu „Metro”. Od 2016 roku do 2019 roku występował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jako Gringoire – jedna z głównych postaci musicalu „Notre Dame de Paris”. W Warszawskim Teatrze Roma wcielał się w główne role w musicalach „Piloci” oraz „Aida”. Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich, m.in. Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Anita Lipnicka i Moriah Woods wspierają protesty. "Trochę przestałam być dumna ze swojego kraju"

Magda Welc po 10 latach wraca na scenę: "Nie wszystko toczyło się po mojej myśli"

Agnieszka Chylińska w cieniu pandemii wydała książkę. "Pisałam o sobie, swoich sprawach"

Co sądzisz o tym artykule?
55
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
15.12.2020
Tjcjsodnr
Janek jest tez wokalista Studia Accantus. ;)