Gorące tematy

Na statek w Giżycku ktoś podrzucił... świnki morskie. Zwierzaki szukają domu!

Kawie czyli świnki morskie

fot. Vronja_Photon/Getty Images

Gorące tematy

Na statek w Giżycku ktoś podrzucił... świnki morskie. Zwierzaki szukają domu!

Kawie czyli świnki morskie

fot. Vronja_Photon/Getty Images

Ktoś podrzucił na statek Cumulus cumujący w giżyckiej ekomarinie karton, w którym były cztery kawie, czyli tzw. "świnki morskie". Armator zaopiekował się zwierzętami i szuka dla nich domu.

Właściciel statku Jakub Konstantynowicz powiedział PAP, że ktoś celowo podrzucił pudło ze zwierzętami na statek. "Świnki nie zostały zostawione przypadkowo po rejsie. Rano w piątek, gdy przyszliśmy do pracy pudło stało na pokładzie. Ktoś celowo je u nas zostawił" - powiedział PAP Konstantynowicz.

Załoga Cumulusa zajęła się zwierzętami - nakarmiła je i napoiła, brązowo-czarno-białe świnki morskie biegają po wyznaczonej im przestrzeni na statku. Nie mogą tam jednak zostać na dłużej, dlatego żeglarze szukają zwierzętom domu. Świnki może odebrać z Cumulusa każdy, kto jest zdecydowany opiekować się nimi w należyty, poważny sposób.

Jak opiekować się gryzoniem w domu? Źródło: Dzień Dobry TVN

W rozmowie z PAP Konstantynowicz przyznał, że po raz pierwszy ktoś podrzucił zwierzęta na statek. "Ale niedawno ktoś mi opowiadał, że w pobliskiej przychodni znaleziono w toalecie porzuconego króliczka, więc może podrzucanie zwierząt to jakiś nowy okropny zwyczaj" - dodał żeglarz.

Zobacz także:

Komar tygrysi w Polsce? Na razie nie ma na to jednoznacznych dowodów

Japonia wznowiła przemysłowy odłów wielorybów

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
62
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0