Gwiazdy

Monika Brodka powraca z nową płytą

Gwiazdy

Monika Brodka powraca z nową płytą

Od jej ostatniej płyty minęły trzy lata. Teraz wokalistka wraca z nowym albumem. O swoich muzycznych inspiracjach, kulinarnym hobby i planach na 2019 rok Monika opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

Wczoraj miała premiera najnowsza płyta Moniki Brodki "MTV Unplugged". Jest to zapis akustycznego koncertu, który odbył się 12 kwietnia 2018 w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Piosenkarka Zaprosiła do niego gości specjalnych, m.in. Dawida Podsiadło i Krzysztofa Zalewskiego.

***

Koncertowi towarzyszyła jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowała Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Za reżyserię odpowiada Agnieszka Szmoczyńska, jedna z najciekawszych autorek polskiego kina ostatnich lat („Córki Dancingu”).

W trakcie występu na żywo Brodka zaprezentowała kompozycje z ostatniej płyty „Clashes”, kultowej „Grandy”, EP-ki „LAX” oraz debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu „Album” z 2004 r.

W projekcie wzięli udział goście specjalni. Na scenie u boku wokalistki pojawił się Dawid Podsiadło w utworze „Santa Muerte” oraz Krzysztof Zalewski, który zaśpiewał z Brodką „Syberię”. Na płycie znajdzie się 15 piosenek, w tym również cover Nirvany „Heart-Shaped Box”.

Co sądzisz o tym artykule?
1
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0