Gwiazdy

Międzynarodowy Dzień Harry'ego Pottera. Aktorzy z filmu dorastali na oczach widów. Co dziś u nich słychać?

Harry Potter i Insignia Śmierci

TVN

Gwiazdy

Międzynarodowy Dzień Harry'ego Pottera. Aktorzy z filmu dorastali na oczach widów. Co dziś u nich słychać?

Harry Potter i Insignia Śmierci

TVN

2 maja to ważna data dla wszystkich potteromaniaków. Dlaczego? Właśnie ten dzień został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Harry'ego Pottera. I choć wielu fanów brytyjskiego czarodzieja może być zaskoczonych wyborem tej daty, ma ona swoje uzasadnienie. 

J.K. Rowling, autorka serii książek opowiadających o przygodach Harry'ego Pottera zdradziła, że wybór daty nie jest przypadkowy. To właśnie 2 maja 1998 roku rozegrała się Bitwa o Hogwart, w której Harry ostatecznie pokonał Lorda Voldemorta. Z tego powodu to właśnie w maju, a nie w lipcu (31 lipca Harry i Joanne obchodzą urodziny) świętujemy Międzynarodowy Dzień Harry'ego Pottera. Co słychać u aktorów, którzy wcielili się w główne role w filmach? 

Harry Potter: Daniel Radcliffe

Choć odtwórca głównej roli do tej pory cieszy się niemałą popularnością w związku z wcielaniem się w Harry'ego Pottera, nieustająco rozwija swoje aktorskie portfolio. Oprócz sagi o przygodach czarodzieja zagrał w 23 innych filmach, ostatnio na srebrnym ekranie można go było oglądać w produkcji "Ucieczka z Pretorii". 

Niezbyt dużo wiadomo natomiast o jego życiu prywatnym - oprócz tego, że Daniel jest zadeklarowanym sprzymierzeńcem środowiska LGBTQ+, feministą i ateistą, niechętnie dzieli się szczegółami z tego, co się u niego dzieje. Ciekawostką może być fakt, że jego mama ma polskie korzenie. Jakiś czas temu Daniel przestał publikować zdjęcia na swoim profilu na Instagramie. 

Ron Weasley: Rupert Grint

Odtwórca roli najbliższego przyjaciela Harry'ego, Rona, również nie jest zbyt wylewny w mediach społecznościowych. Co prawda pół roku temu pojawił się na Instagramie publikując w sieci zdjęcie z nowonarodzoną córką Wednesday. Od tamtej pory na jego profilu pojawiło się... 6 postów, trudno więc zarzucić Rupertowi nadmierną wylewność. Poza serią filmów o przygodach Harry'ego Pottera, Rupert zagrał w 9 innych filmach, a w 2011 roku pojawił się także w teledysku Eda Sheerana. 

6 lat temu zaskoczeni fani spotkali Ruperta w jednym z krakowskich barów. Aktor kręcił w Polsce film o Adolfie Hitlerze, choć podobno miał także inny cel wizyty w Krakowie. Widziany był na Akademii Górniczo-Hutniczej - wówczas oficjalna strona uczelni na Facebooku zdradziła, że gwiazdor "Harry'ego Pottera" będzie studiował w Polsce wirtotechnologię (wirtualizację procesów technologicznych). Czy rzeczywiście tak było? Trudno powiedzieć. 

Hermiona Granger: Emma Watson

Filmowa Hermiona zagrała w 12 filmach (nie licząc serii o przygodach małego czarodzieja). W roku 2009 rozpoczęła studia na uniwersytecie Brown w Providence, Rhode Island w USA, którą ukończyła w 2014 roku. W kuluarach mówiło się, że nie było jej łatwo - w trakcie nauki musiała zmierzyć się z hejtem i niechęcią ze strony kolegów z roku (mieli podobno krzyczeć "5 punktów dla Gryffindoru!" za każdym razem, kiedy gwiazda odpowiedziała na pytanie). 

W 2017 roku zagrała główną rolę w filmowej adaptacji "Pięknej i Bestii" Disneya, natomiast w 2019 roku wystąpiła w nominowanym do Oscara filmie "Małe kobietki". Gwiazda była także bardzo aktywna na portalach społecznościowych, jednak 7 czerwca ubiegłego roku zawiesiła swoją działalność i od tamtej pory jej profile nie są aktualizowane. 

Zobacz wideo: Rupert Grint wyznał, że z chęcią wróciłby do roli Rona z Harry’ego Pottera

Zobacz więcej: 

Co sądzisz o tym artykule?
50
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0