J. K. Rowling

    J. K. Rowling

    Quidditch to nazwa, która z pewnością jest znana wszystkim fanom "Harrego Pottera" J.K Rowling. W książkach jej autorstwa ta dyscyplina rozgrywana była nad ziemią. W rzeczywistości została sprowadzona na ziemię, a zawodnicy zamiast czarodziejskimi miotłami posługują się rurkami PCV.

    W tym roku miała miejsce premiera ekranizacji kolejnej książki J. K. Rowling "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". W rolach głównych wystąpili Eddie Redmayne i Katherine Waterston. Spotkała się z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Spytała aktorów, czy sami mają jakieś fantastyczne zwierzęta. Czego Eddiemu zazdrości Daniel Radcliffe?

    J. K. Rowling dzięki swoim książkom o Harrym Potterze stała się ikoną popkultury i pisarką z najbardziej rozpoznawalnym nazwiskiem na świecie. Wyliczono, że zarabia ok. 5 funtów na minutę i jest bogatsza od samej królowej Elżbiety II. Pieniędzmi szczodrze dzieli się z licznymi fundacjami, które działają na rzecz chorych, dzieci i promocji czytelnictwa. Duże przekazy trafiają również na konta uniwersytetów. Dlaczego opowieści o świecie od którego dzieli nas tylko jedno tajemne przejście zyskały tak dużą popularność? O fenomenie autorki powiedziała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.