Gorące tematy

Michelle Obama. Jedna z najbardziej podziwianych kobiet świata napisała o sobie książkę

Gorące tematy

Michelle Obama. Jedna z najbardziej podziwianych kobiet świata napisała o sobie książkę

"Becoming. Moja historia", czyli autobiografia Michelle Obamy, ukazała się w Polsce przed kilkoma dniami i już jest wydawniczym hitem. O kulisach życia i kariery byłej pierwszej damy Stanów Zjednoczonych rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Dorotą Malesą, dziennikarką i znawczynią historii i kultury USA oraz z Magdaleną Górnicką-Partyką, specjalistka ds. marketingu w internecie i badaczką wizerunku Baracka Obamy.

Michelle Obama w swojej książce opisała doświadczenia, które ją ukształtowały - od niezamożnego dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata godzenia macierzyństwa z karierą, aż do czasu spędzonego w Białym Domu. Eksperci w studio DDTVN zastanawiali się, co czyni żonę Baracka Obamy tak wyjątkową? Czym Michelle Obama różni się od innych pierwszych dam? Dlaczego zdobyła taką popularność?

"Becoming. Moja historia" - o czym opowiada książka?

Długo wyczekiwana i zapowiadana autobiografia Michelle Obamy"Becoming. Moja historia", która na polskim rynku jest dostępna od kilku dni, a w Stanach ukazała się w listopadzie 2018 roku, szybko zyskała status bestsellera – tylko w dniu premiery w USA i Kanadzie sprzedano ponad 725 tys.egzemplarzy.

Książka Michelle Obamy odsłania kulisy wielkiej polityki i walki o równe prawa: kobiet, czarnoskórych Amerykanów. Michelle Obama w autobiografii opisuje historię stawania się tym, kim jest dzisiaj. Nie tylko żoną byłego prezydenta, ale też matką, prawniczką, kobietą sukcesu, wzorem dla wielu młodych kobiet. Pierwsza dama poświęca sporo miejsca swojemu życiu prywatnemu. Z dużą szczerością opisuje, jak poznała i zakochała się w Baracku Obamie, ale nie unika też trudnych tematów, takich jak problemy małżeńskie czy trudności z zajściem w ciążę.

"Kocham mojego męża. I to bardzo" – mówiła Michelle Obama amerykańskiej dziennikarce Robin Roberts, która dziwiła się tej szczerości byłej pierwszej damy, która w książce opisała m.in. wizyty z Barackiem w poradni małżeńskiej.

Znam bardzo wiele młodych par, które walczą ze sobą i zastanawiają się, co jest z nimi nie tak. Chciałabym żeby wiedzieli, że Michelle i Barack Obama, którzy mają fenomenalne małżeństwo i bardzo się kochają, pracowali nad swoim małżeństwem i poprosili o pomoc, gdy tego potrzebowali.


- wyjaśniła swoje motywacje była pierwsza dama.

Czy Michelle Obama ma szanse na prezydenturę?

Jako czarnoskóra kobieta z biednej dzielnicy Chicago Michelle często musiała udowadniać, że kolejne awanse zawdzięcza własnym zdolnościom i pracy i że nie wszystko zawdzięcza mężowi. Wielu ekspertów uważa, że jest odwrotnie - Barack Obama wygrał wybory prezydenckie, dzięki Michelle, która szybko zdobyła serca wyborców swoja autentycznością. Obecnie Michelle jest najbardziej podziwianą przez Amerykanów kobietą – tak wynika z ostatniego sondażu Gallupa.

>>>Zobacz też: Kobiety - liderki. To one zmienią świat na lepsze

Po raz pierwszy od 17 lat tytuł ten zdobył ktoś inny niż była sekretarz stanu Hillary Clinton. W mediach natychmiast pojawiały się więc spekulacje na temat ewentualnego kandydowania Michelle Obamy w 2020 roku na urząd prezydenta kraju. Ona sama na razie taką możliwość odrzuca – tak pisze w książce. Jednak może zmieni zdanie? Według aktualnych sondaży miałaby spore szanse na pokonanie Donalda Trumpa.

Zobacz film: Autobiografia Michelle Obamy. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
1
2
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
16.02.2019
Widz
O co chodzi z zalobna wstazka w dzien dobry?