Gwiazdy

Meghan Markle przegrała z tabloidem. Brytyjski sąd odrzucił jej pozew

Gwiazdy

Meghan Markle przegrała z tabloidem. Brytyjski sąd odrzucił jej pozew

Meghan Markle od początku swojej kariery na dworze brytyjskim walczy z tabloidami. Po oficjalnym zerwaniu współpracy z wybranymi redakcjami, skierowała sprawę na drogę sądową. Sąd Najwyższy w Londynie w piątek 1 maja odrzucił jej wniosek. 

Napięte stosunki z prasą

Kilka tygodni temu, mieszkający obecnie w Los Angeles, Meghan i Harry wysłali oficjalne pismo do brytyjskich tabloidów, w których zrywają z nimi współpracę. Następnie Markle wniosła pozew do sądu przeciwko wydawcy gazety "Daily Mail on Sunday", w którym zarzuca im naruszenie prywatności oraz praw autorskich. Cała sprawa toczy się wokół publikacji głośnego listu byłej księżnej do jej ojca. W intymnej oraz osobistej korespondencji Markle próbowała załagodzić konflikt z tatą oraz zrozumieć jego postępowanie. Wydawcy zdecydowali się na publikację poczty wbrew woli autorki, ignorując bardzo personalną treść dokumentu. 

Napięte stosunki z prasą

Na razie, jej roszczenia nie spotkały się ze zrozumieniem. W piątek, 1 maja Sąd Najwyższy w Londynie odrzucił wniosek, sędzia zajmujący się sprawą stwierdził jednocześnie, że są podstawy do rozpatrzenia sprawy, ale nie w obecnej formie pozwu. Wydawca gazety domaga się, by Markle zapłaciła koszty rozprawy w wysokości 50 tys. funtów.

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
49
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0