Gwiazdy

Martyna Wojciechowska pokazuje świąteczne wspomnienie z przedszkola 

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska pokazuje świąteczne wspomnienie z przedszkola 

Z okazji Mikołajek, Martyna Wojciechowska opublikowała na Instagramie świąteczne wspomnienie z dzieciństwa. W piątek w studiu Dzień Dobry TVN psycholog Aleksandra Piotrowska i Agnieszka Stefaniuk, mama siedmiorga dzieci rozmawiały o tym, jak budować miłe, świąteczne wspomnienia. 

Pielęgnowanie tradycji

Mikołajki to znakomita okazja, aby nauczyć dzieci, że wręczanie prezentów ma wyjątkowy rodzinny charakter. Dzieci powinny wiedzieć, że Mikołaj przychodzi w Wigilię, a Mikołajki 6 grudnia to piękna tradycja wręczania prezentów najbliższym.

Takie dni budują w dzieciach wspomnienie o tym, że fajne jest nie tylko dostawanie prezentów, ale też ich wręczanie. Bardzo cenne nauka.

 – powiedziała Aleksandra Piotrowska

Tak naprawdę dawania i otrzymywania uczymy się całe życie. Już od najmłodszych lat dzieci dają sobie w przedszkolach prezenty, następnie w szkole, a czasami również dorośli w pracy. Świętowanie Mikołajek w dzieciństwie buduje w dzieciach wspomnienia na całe życie, dlatego dorośli powinni robić to z głową.

Najważniejsze jest to, że te prezenty są drobne, ale od serca. Dzieci uczą się, że przede wszystkim liczy się gest i pamięć.

- dodała Agnieszka Stefaniuk. 

Pisanie listu do Mikołaja

Dzieci poprzez pisanie listu do Świętego Mikołaja mogą wyrażać swoje potrzeby. Mikołajki są dobrym czasem, aby usiąść z dzieckiem przy stole i nauczyć je formułować grzecznościowy list. Dzięki temu rodzice mogą także poznać marzenia dzieci i choć częściowo sprawić im przyjemność.

Najważniejsze jednak, aby czas świąteczny był czasem spędzonym w gronie najbliższy. Nie zależnie od prezentu, liczą się wspomnienia, jakie na długo zostaną w pamięci  dzieci. 


Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
73
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0