Gwiazdy

Mariusz Zaniewski o sytuacji aktorów w pandemii: "Zarabiają tyle, ile człowiek pracujący na kasie"

Gwiazdy

Mariusz Zaniewski o sytuacji aktorów w pandemii: "Zarabiają tyle, ile człowiek pracujący na kasie"

Mariusz Zaniewski kilkanaście lat temu wykreował postać Aleksa Febo. Rok temu razem z resztą obsady wrócił na plan "BrzydUli", żeby nakręcić nowe odcinki perypetii uwielbianych przez widzów bohaterów. Jak aktor radzi sobie w trudnym czasie pandemii? 

"BrzydUla". Mariusz Zaniewski o zarobkach aktorów w pandemii

Pandemia wpłynęła na wiele branży, w tym także rozrywkową. Teatry na wiele miesięcy musiały odwołać spektakle, to samo dotyczy również koncertujących artystów. Aktorzy występujący w "BrzydUli" mieli więc wiele szczęścia, bo chociaż praca na planie w obecnych warunkach nie jest łatwa i zdarzają się nagłe zwroty akcji, to mogą cały czas realizować swoją pasję oraz zarabiać. W rozmowie z naszym reporterem Mariusz Zaniewski, czyli serialowy Aleks Febo, opowiedział więcej o realiach artystów w czasie pandemii koronawirusa.

- Udało mi się przejść dość spokojnie ten najgorszy czas dzięki pracom, które miałem wcześniej i pojawiły się w trakcie pandemii. (...) W moim teatrze w Poznaniu dostaliśmy wyrównania. Dyrektor robił co mógł, a nawet więcej niż mógł, ale mimo to sytuacja była tragiczna, nie ma co ukrywać. Aktorzy dostają pensję minimalną. Tyle dostajemy, jeśli nie gramy. Mity o wielkich zarobkach są mitami, bo te wielkie zarobki to jest może 5 proc. osób wykonujących tych zawód. Reszta zarabia tyle, ile człowiek pracujący na kasie. To są porównywalne zarobki - mówił szczerze.

"BrzydUla". Mariusz Zaniewski na planie serialu

Nasz reporter spytał Mariusza Zaniewskiego o atmosferę na planie. Aktor podobnie jak jego koledzy i koleżanki z planu przyznał, że to Maja Hirsch jest jedną z najzabawniejszych osób w ekipie. A kto, jeśli nie Aleks Febo? Zaniewski szybko odpowiedział, że chętnie widziałby siebie w roli Violetty Kubasińskiej. Sami chętnie byśmy to zobaczyli! Całą rozmowę z Mariuszem Zaniewskim zobaczysz w materiale wideo.

Zobacz też:

Daniel Kasprowicz z "BrzydUli" chciałby zagrać Ulę Cieplak. "Na pewno damska część widowni chętnie by to zobaczyła"

Maja Hirsch odnosi się do plotki o jej związku z Jackiem Braciakiem. "Dzwonili do mnie znajomi z pytaniami"

Jak obsada "BrzydUli" zareagowała na nowych aktorów? "To nie jest łatwe i wygodne"

Co sądzisz o tym artykule?
55
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0