Gorące tematy

Czekał na SOR-ze 10 godzin. Miał udar. Tragiczna historia Szczepana

Gorące tematy

Czekał na SOR-ze 10 godzin. Miał udar. Tragiczna historia Szczepana

Lekarze byli pewni - wziął narkotyki, przedobrzył na imprezie, dlatego... miał migrenę, przestał mówić, stracił władzę w nogach. Nie wierzyli rodzinie Szczepana Kachnic, że to nieprawda. Mężczyzna, który na co dzień był w stu procentach sprawnym i zdrowym mężczyzną, następnego dnia stał się kaleką na całe życie.

  • Szczepan Kachnic - tragiczna historia
  • Najgorsza diagnoza: udar
  • Chcesz pomóc Szczepanowi? Sprawdź, co możesz zrobić


Zobacz też: Opaski na SOR-ze. Co oznaczają kolory?


Szczepan Kachnic - tragiczna historia

Jednym z tragiczniejszych przypadków na SOR-ze jest historia Szczepana Kachnic. Wieczorem 8 maja po Szczepana przyjechało pogotowie. Szczepan miewał silną migrenę, lekarz jednak stwierdził że to nic poważnego. To odciągało najgorsze...

Sytuacja zaczęła się jednak tego dnia pogarszać. Szczepan szedł do łazienki, upadł. Stracił mowę, był przerażony, nie mógł ruszać nogami. W szpitalu musiał czekać na swoją kolej. Wydawało się, że lekarze są spokojni i pewni, że życiu i zdrowiu Szczepana nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak się potem okazało, byli przekonani, że Szczepan był pod wpływem narkotyków.

Podczas badań, zarówno tomografia, jak i toksykologia niczego nie wykazały. Lekarze ciągle powtarzali, że to niemożliwe, a wszystko to co się dzieje ze Szczepanem, to efekt imprezowania w weekend.

Najgorsza diagnoza: udar

Tragedia Szczepana dopiero się zaczęła - do rana całkowicie stracił władzę nad ciałem, Szczepan musiał czekać na przeniesienie do bardziej wyspecjalizowanego szpitala w Krakowie do popołudnia. Na miejscu, lekarze nawet bez badań przedstawili najgorszą z możliwych diagnoz: udar niedokrwienny pnia mózgu.

Sytuacja była na tyle poważna, że ordynator szpitala stwierdził: Szczepan ma bardzo małe szanse na przeżycie.

Szczepan nie poddaje się, walczy - mimo losu, który go nie oszczędza. W specjalistycznym szpitalu w Krakowie stwierdzono, że paraliż jest czterokończynowy i Szczepan nigdy nie ruszy już ani ręką, ani nogą. Jakie było zdziwienie jego rodziny  i samego Szczepana, kiedy po kilku dniach pobytu zaczął poruszać palcami, a potem ręką!

Takie niewielkie, ale dla Szczepana wielkie osiągnięcia, dają mu i jego rodzinie nadzieję na polepszenie stanu zdrowia. Fachowa opieka jest niezwykle droga, ale niestety też niezbędna do funkcjonowania i prób rehabilitacji Szczepana.


Chcesz pomóc Szczepanowi? Sprawdź, co możesz zrobić

Mimo tragicznej diagnozy Szczepan nie poddał się. Jego rodzina też nadal walczy. Jeśli chcesz pomóc Szczepanowi wejdź na stronę i dowiedz się więcej jak to zrobić:

lub

Co sądzisz o tym artykule?
77
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
7
26.02.2019
Anna
Xdre zdajesz sobie sprawę że na Twój komentarz jest paragraf ? ?
26.02.2019
Maua
Dla każdej osoby która odważy się napisać tutaj cokolwiek niestosownego mam jedną wizualizacje JUTRO TO MOŻESZ BYĆ TY... to tyle. Zdrowia i siły. Trzymam kciuki ?
24.02.2019
Sylwia
Xdre chcialam Cie zapytac na jakie niby wakcje jezdzi rodzina? skoro oczerniasz poprosze o konkretne fakty? Chyba ze wakacjami nazywasz to ze glowa rodziny pracuje za granica? czy tez moze wakacjami nazywasz to ze mama chłopaka przebywa z nim 24/7 w osrodkach rehabilitacyjnych?
15.02.2019
Judyta
Xdre- Skoro tak piszesz to widocznie nie znasz tej rodziny. I widać po twoim wpisie ze nie masz w ogóle pojęcia o czym piszesz. Przy takiej tragedii i kosztach leczeni te sumy są namiastka tylko...! Chwilowa pomocą. Widać ze kompletnie nie jesteś w temacie może sama powinnaś przeżyć taka tragedie żeby zobaczyć ile to finałów i kosztów ponosi za sobą. Nie chcesz pomagać to w porządku nie każdy chce. Ale nie ziej nienawiścią i nie pisz głupich komentarzy. Chłopakowi należy się pomoc z każdej strony. Znam go osobiście i przeżywam ta tragedie. Każdy o dobrym sercu powinien pomoc....
12.02.2019
Xdre
Ja znam tego chłopaka to już jest przesada dwa festyny charytatywne a teraz TVN ? Boże kościoły z pobliskich miejscowościach pogagaly 4,6 8 tys . A rodzinka na wakacje jeździ brak słów
09.02.2019
Ania
Znam osobę, która czekała 19 godzin na SORZE właśnie z udarem...
09.02.2019
Ania
Znam osobę, która czekała 19 godzin na SORZE też z udarem...
Rozwiń wszystkie komentarzy