Zwierzęta

Kura Jadzia znalazła nowy dom!

Zwierzęta

Kura Jadzia znalazła nowy dom!

Miesiąc temu w Gliwicach znaleziono bezpańską kurę, która błąkała się po ulicach miasta. Ptakiem zajęli się pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt, którzy czym prędzej rozpoczęli szukanie dla niej nowych właścicieli. Kura Jadzia wzbudziła niemałą sensację w Internecie, dzięki czemu zgłosiło się bardzo dużo chętnych do adopcji. 

Kura Jadwiga miesiąc temu trafiła do gliwickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, gdzie zajęła się nią pani Barbara Malinowska. Poszukiwania nowego domu dla ptaka trwały kilka tygodni i zakończyły się pełnym sukcesem. Nową właścicielką Jadzi została pani Sylwia Kowalska, z wykształcenia behawiorystka. 

Pobyt w schronisku

Przez pierwsze dni Jadzia była zdezorientowana i nie odnajdywała się w obcym środowisku. Na szczęście już po 2-3 dniach zaczęła podchodzić i spacerować z innymi zwierzętami. Jadzia dała się poznać jako bardzo mądra i dobrze oswojona kura, dlatego jej przyszły właściciel musiał spełnić pewne kryteria. Schronisko szukało chętnych przede wszystkim wśród wegan i wegetarian, ewentualnie osób, które byłyby skłonne podpisać zobowiązanie do zapewnienia Jadzi bezpieczeństwa do końca życia.

Spośród setek zgłoszeń, na nową właścicielkę Jadzi wytypowano panią Sylwię Kowalską, behawiorystkę. W domu pani Sylwii, Jadwiga dołączy do 5 innych kur, które mogą pochwalić znajomością sztuczek, takich jak podawanie łapki, wchodzenie na ramię czy slalom między nogami. W ramach prezentu na nowy początek, Robert Stockinger podarował Jadwidze piłkę. 

Zobacz też:

Ciąża u psów – sprawdź, ile trwa i jak wygląda jej przebieg

Odrzucony żubrzyk mieszka z przyjaciółką owieczką. Jakie dostanie imię? 

Czy kot może jeść wątróbkę?

Co sądzisz o tym artykule?
70
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0