Gwiazdy

"Król Lew" wraca na ekrany. Historia uniwersalna, która wzrusza wszystkich

Gwiazdy

"Król Lew" wraca na ekrany. Historia uniwersalna, która wzrusza wszystkich

Każdy z nas oglądał "Króla Lwa"! Dlaczego ta historia jest uniwersalna, dlaczego wszystkich wzrusza bez względu na wiek? Czy nowa wersja "Króla Lwa" ma szansę być lepszą od pierwowzoru z 1994 roku? Emilian Kamiński (podkładał głos w wersji z 1994 roku, jako Pumba), Piotr Polk (w nowej wersji podkłada głos Zazu) oraz Łukasz Muszyński, znawca filmowy, byli gośćmi w studiu Dzień Dobry Wakacje i odpowiedzieli na wszystkie te pytania.

Piotr Polk:

Wszystko teraz zwalamy na kark komputera, ale to ludzie to tworzą! Komputer musi dostać milion danych, żeby to przetworzyć, ale ta pierwsza kredka, pierwszy ołówek jest ludzką wyobraźnią! Komputery mogą cuda zrobić, ale nie wymyślą emocji, tego co w widzu je wywołuje. 

Emilian Kamiński:

Mój Pumba bardzo mi pomógł w życiu. Jak jakieś dziecko nie jadło, to dzwonili do mnie rodzice, a ja przez telefon pytałem [głosem Pumby] 'Piotruś, a dlaczego ty nie jesz kaszy?' i Piotruś jadł kaszę. 

Zobacz też: Nowa wersja piosenki „Hakuna Matata"

Premiera najnowszej wersji  filmu "Król Lew"odbyła się w piątek 19 lipca 2019 roku. W związku z premierą nowego "Króla Lwa" w studiu Dzień Dobry Wakacje mieliśmy specjalnych gości. Emilian Kamiński (podkładał głos w wersji z 1994 roku, jako Pumba), Piotr Polk (w nowej wersji podkłada głos Zazu) oraz Łukasz Muszyński, znawca filmowy odpowiedzieli na wszystkie pytania dotyczące hitowego filmu animacyjnego wszech czasów.

Piotr Polk:

Ta historia jest tak uniwersalna, że tu nie ma miejsca na dywagowanie o czasie. Każde pokolenie potrzebuje dokładnie tego samego. Dzisiejsze dzieci będą też tego potrzebowały. Zobacza coś, co dla nich zostanie na kolejne 25 lat!

Sprawdź: Wiemy, kto zagra Arielkę w filmie „Mała Syrenka”! Wybór aktorki zszokował fanów bajki

"Król Lew" - o czym jest nowa wersja?

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowo poznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Więcej: Na planie teledysku do piosenki "Miłość rośnie wokół nas"promującej nowego "Króla Lwa"

Pierwsza część "Króla Lwa"

Pierwsza część "Króla Lwa" powstała w 1994 roku. Film okazał się hitem i przez wiele lat nie schodził z pierwszego miejsca na liście najlepiej zarabiających filmów animowanych. Został zdeklasowany dopiero prawie dziesięć lat później przez film "Gdzie jest Nemo?".

Co sądzisz o tym artykule?
87
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0