Newsy

Koniec z plastikiem. Słynna sieć restauracji wprowadza papierowe słomki. Zobacz, czy pojawią się także w twoim mieście

GettyImages

Newsy

Koniec z plastikiem. Słynna sieć restauracji wprowadza papierowe słomki. Zobacz, czy pojawią się także w twoim mieście

GettyImages

McDonald’s od dawna zapowiadał ograniczenie korzystania z plastiku w swoich lokalach. Rezygnację z plastikowych słomek na rzecz papierowych ogłosili jeszcze w połowie 2019 roku. Teraz te plany wchodzą w życie. 

McDonald’s w końcu wprowadza do swoich restauracji od dawna zapowiadane zmiany. Do 27 stycznia w wybranych lokalach w Polsce testowane będą papierowe słomki.

Papierowe słomki w McDonald’s

Ekologiczne rozwiązanie nie pojawi się w każdym McDonald’s, a jedynie w pojedynczych restauracjach największych polskich miast. Papierowych słomek możecie szukać w Warszawie (ul. Świętokrzyska 3), w Katowicach (ul. Stawowa 5), w Poznaniu (ul. Grundwaldzka 104c), w Gdańsku (ul. Bażyńskiego 2), we Wrocławiu (Rynek 30) oraz w Mrągowie.

Jednorazowe produkty plastikowe

O szkodliwości plastiku dla środowiska zaczęło się mówić stosunkowo niedawno, intensywna dyskusja społeczna już przynosi pierwsze, ale duże efekty. Jak informuje PAP: “ponad połowa badanych unika kupowania jednorazowych produktów z plastiku oraz stara się kupować owoce i warzywa luzem. Z kolei ponad 40 proc. ogranicza picie butelkowanej wody, a także stara się wybierać produkty: w zwrotnych opakowaniach, nadające się do recyklingu lub nienadmiernie opakowane.” 

Zobacz wideo: Anna Kalczyńska: "W dzisiejszych czasach każdy powinien być eko, to już obowiązek"

Więcej:

Polak chce wykonać skok ze spadochronem z 45 km! Przyświeca temu szczytny cel

Jak być eko? Proste sposoby na ekologiczne życie w 2020 roku

Zbieranie nakrętek. O co chodzi w popularnych akcjach? Jakie nakrętki zbierać?

Co sądzisz o tym artykule?
52
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0