Styl Życia

Kiedy wreszcie zrobi się ciepło? Są już wstępne prognozy 

Sasha_Suzi/Getty Images

Styl Życia

Kiedy wreszcie zrobi się ciepło? Są już wstępne prognozy 

Sasha_Suzi/Getty Images

Ostatnie tygodnie nieszczególnie przypominają nam wiosnę. Są za to żywym potwierdzeniem na to, że kwiecień rzeczywiście lubi przeplatać zimową aurę z letnią. Obecnie bliżej mu jednak do lutego niż do lipca. Kiedy będziemy mogli cieszyć się ciepłem i słoneczną pogodą?

Wiosna 2021 - kiedy zrobi się ciepło?

Zanim nareszcie będziemy mogli cieszyć się słońcem i wyższymi temperaturami, najpierw czekają nas przymrozki. Polska znowu znajdzie się na trasie płynącego z północy arktycznego zimna. Chłód nie opuści nas na początku nadchodzącego tygodnia. To zasługa niżu, który znajduje się nad Rosją i wyżu znad Morza Północnego. Ich połączenie doprowadza to tego, że chłodne powietrze kieruje się z północy kontynentu do centrum. 

Jak na razie względnie wiosenną aurą może cieszyć się Hiszpania i Portugalia. Niebawem słońce zagości na dłużej również w Polsce.


16-dniowa prognoza temperatury - kiedy będzie ciepło?

Początek tygodnia w Polsce nie zapowiada szczególnie ciepło. W poniedziałek spodziewać się możemy maksymalnie 11 st. C., a we wtorek niewiele więcej, bo 12. Cieplej będzie dopiero od środy. Na zachodzie i na południu kraju możemy liczyć nawet na 17 st. C. Majówka przyniesie jednak kolejne ochłodzenie. Termometry wskażą maksymalnie 14-15 st. C., a więc i tak będzie cieplej, niż było w ostatnich dniach.

Dopiero 5 maja do Polski ma zacząć napływać ciepłe powietrze z południa, a temperatura wzrośnie nawet do 25 st. C. Jeśli jeszcze nie zrobiliście wiosennych porządków w szafie, to czas, żeby wyjąć z niej słomkowe kapelusze, krótkie spodenki i przewiewne sukienki.

Zobacz wideo: Co z tą majówką?

Zobacz też:

Kasia Łaska, Rafał Zawierucha i Sławomir Idziak o kulisach Oscarów: "Miałem przepiękne spotkanie z Quincy Jonesem"

Jak sobie poradzić z szefem idiotą? "Żyjemy w świecie, w którym panuje całkowity deficyt autorytetów"

Z Indii do Polski przyleciał dyplomata ciężko chory na COVID-19. Wraz z nim ciężarna żona i czwórka dzieci
Źródło: TVN meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
48
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0