Aranżacje wnętrz

Jakie drzwi wybrać do łazienki?

mama z córką w łazience

fot. Porta

Aranżacje wnętrz

Jakie drzwi wybrać do łazienki?

mama z córką w łazience

fot. Porta

Podczas urządzania łazienki z dużymi emocjami wybieramy kafelki, umywalkę i wannę, w wyobraźni łącząc te elementy w efektowną całość ... a co z drzwiami? Najczęściej o nich zapominamy, a od tego jaki model wybierzemy do łazienki, często zależy efekt końcowy i jej funkcjonalność. Zwracamy uwagę na to, co jest najważniejsze.

  • Drzwi do łazienki z przeszkleniami czy bez?
  • Wentylacja a drzwi łazienkowe.
  • Jak dobrać drzwi do stylu łazienki i mieszkania?

Drzwi do łazienki z przeszkleniami czy bez?

Najczęściej, kiedy wybieramy drzwi do łazienki, decydujemy się na te z przeszkleniami. Jeśli w łazience masz okno, wtedy możesz zdecydować się na drzwi pełne. Jeśli jednak nie masz okna, radzimy ci wybrać model z przeszkleniem, który dodatkowo doświetli łazienkę. Szkło jest przeważnie mleczne lub matowe, dzięki czemu w łazience zostanie zachowana intymna atmosfera.

Obecnie możesz zdecydować się na kilka rodzajów przeszkleń:

  • Jeśli chcesz maksymalnie doświetlić swoją łazienkę, zdecyduj się na model Porta KONCEPT z poziomymi szybami.
  • Popularnością wśród entuzjastów designu cieszy się model z bulajami – czyli z ozdobnymi okrągłymi „okienkami”. Tego typu drzwi idealnie komponują się z tradycyjnym, ale także nowoczesnym oraz awangardowym wystrojem wnętrz. W ten klimat wpisuje się model Porta CPL, który ma dodatkowo wzmocnioną odporność na wilgoć, ścieranie i różne czynniki zewnętrzne.
  • Trzecim możliwym wyborem drzwi do łazienki będzie model Porta VECTOR Premium. To opcja dla osób, które preferują klasyczne, pełne drzwi.

Wentylacja a drzwi łazienkowe

Pamiętaj, że drzwi do łazienki muszą mieć otwory wentylacyjne w postaci kratki, podcięcia lub okrągłych otworów (tak zwane tuleje), które zapewniają prawidłową wentylację mieszkania. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego, drzwi łazienkowe powinny otwierać się na zewnątrz. 

łazienka widok na drzwi

fot. Porta


Jak dobrać drzwi do stylu łazienki i mieszkania?

Wybierając drzwi do łazienki, musisz się skupić również na ich estetyce. Wybrany przez ciebie model powinien pasować do stylu, w jakim urządzona jest łazienka, ale i do przedpokoju. Na jaki kolor się zdecydować? Jasne drzwi będą pasować do łazienek nowoczesnych, jasnych, również do tych w stylu skandynawskim. Ciemne natomiast sprawdzą się idealnie we wnętrzach bardziej klasycznych, ale będą również świetnym dopełnieniem wnętrz awangardowych.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
4
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0