Makijaż

Jak wykonać makijaż na wideokonferencję? Podpowiada Marta Gąska

Makijaż

Jak wykonać makijaż na wideokonferencję? Podpowiada Marta Gąska

Wielu z nas pracuje w czasie kwarantanny zdalnie. W domowych pieleszach nie dbamy zazwyczaj o swój wygląd. Jednak home office wiąże się niekiedy z koniecznością wideokonferencji, co zobowiązuje nas do odpowiedniego stroju, ale i makijażu. O tym, jak się pomalować na ważną rozmowę online podpowiedziała Marta Gąska.

Makijaż na wideokonferencję

Drogie panie, absolutnie dbamy o siebie w tym czasie, żebyśmy nie siedziały tylko w dresach i bez makijażu

- apeluje na początku rozmowy Marta Gąska i zachęca, by czas kwarantanny wykorzystać również na to, by poćwiczyć sztukę makijażu.

Marta przekonuje, by pracując zdalnie wykonać choćby delikatny wizaż, który upiększy naszą twarz. Co zrobić, by dobrze się prezentować, zwłaszcza w bliskim kadrze na wideokonferencji? Jest na to kilka prostych trików.

Makijaż krok po kroku

Konturowanie twarzy. Marta Gąska poleca tę łatwiejszą wersję, czyli na sucho. Konturując twarz kosmetykami „na mokro” możemy tylko zrobić sobie plamy, które nie będą wyglądały estetycznie.

Weźmy trochę większy i miękki pędzel, bo takim nie narobimy sobie krzywdy. Bierzemy brązer zimnym odcieniu (ciepły odcień da wrażenie pomarańczowej twarzy) i aplikujemy go pod kości policzkowe. Dzięki temu, że pędzel jest duży i miękki nie narobimy plam

-tłumaczy Marta.

Do bliskiego kadru warto podkreślić też oczy. Możemy to zrobić w szybki i łatwy sposób. Jaki?

Weźmy trochę brązowego cienia i okrągłym, miękkim aplikatorem malujemy dolną powiekę. Oko będzie ładnie podkreślone

- dodała Gąska, która opowiedziała nam również, jak spędza czas ze swoją rodziną w czasie kwarantanny. Jesteście ciekawe, co robi Marta ze swoimi córkami? Obejrzyjcie nasze wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
71
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0