Makijaż

Makijaż pod okulary. Tricki dla pań, które noszą oprawki

Makijaż

Makijaż pod okulary. Tricki dla pań, które noszą oprawki

Odpowiednio dobrany makijaż pozwala podkreślić atuty naszej twarzy i ukryć niedoskonałości. O czym powinny pamiętać panie, które noszą okulary? Dowiedz się, które techniki najlepiej sprawdzą się u dalekowidzki, a które u krótkowidzki.

Kobiety, które noszą okulary, mają często problem z doborem odpowiedniego makijażu. W Internecie łatwo natknąć się na sprawdzone tricki, które pomogą powiększyć usta, zaznaczyć kości policzkowe i rozświetlić oko. Problem pojawia się, gdy chcemy dobrać makijaż do noszonych przez nasz szkieł korekcyjnych.

Makijaż dla dalekowidzki

Panie, które noszą okulary przeznaczone dla dalekowidzów powinny postawić na delikatny makijaż oka. Zdaniem Marty Gąski specjalistki od makijażu, dobrze też zrezygnować z nakładania zbyt dużej ilości korektora ponieważ podkreśli wszelkie mankamenty skóry oraz zmarszczki mimiczne.

To jest szkło powiększające, czyli działa jak lupa. Oko ma się trochę pomniejszyć, ponieważ powiększają je szkła. Wszystko, co jest zbyt widoczne, będzie wyglądało źle 

– wyjaśniła makijażystka.

Dalekowidzki powinny skupić się na delikatnym makijażu i zamiast oka, podkreślić usta. Niekorzystnie wyglądać będą zbyt mocno zaznaczone brwi i rzęsy. W połączeniu z powiększającymi okularami mogą wyglądać ciężko i nieestetycznie.

Makijaż dla krótkowidzki

Szkła noszone przez krótkowidzów pomniejszają optycznie oko. Z tego powodu ich makijaż powinien być bardziej wyrazisty. Oko powinno być jasne i świetliste. Dodatkowo powiększy je złota lub biała linia podkreślająca linię wodną.

Jak się malować, jeśli nosisz okulary?

Panie, których wada uniemożliwia pomalowanie oczu mogą postawić na usta. Żeby uniknąć ścierania się makijażu pod okularami dobrze jest zrezygnować z podkładu w płynie i zamiast niego sięgnąć po ten w pudrze.

Podkład mineralny w pudrze jest idealny dla wszystkich pań, których makijaż się ściera i odbija. Taki podkład nakładamy kolistym ruchem 

– powiedziała Marta Gąska.

Makijażystka zwróciła również uwagę na rolę, którą w makijażu twarzy pełni konturowanie.

Im ładniej i wyraźniej zaznaczymy policzki, tym lepiej to wygląda. Buzia jest wtedy ładniej wymodelowana 

– powiedziała specjalistka.

Przy noszeniu okularów dobrze sprawdzi się również nałożony blisko skroni rozświetlacz, który doda twarzy blasku i promienności.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
85
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0