Ogród

Chcesz mieć pięknie udekorowany balkon lub taras? Stwórz kolorową kompozycję z bratków

Czas na bratki, bo są piękne

Ogród

Chcesz mieć pięknie udekorowany balkon lub taras? Stwórz kolorową kompozycję z bratków

Czas na bratki, bo są piękne

Są mało wymagające, kolorowe i przede wszystkim - pięknie ozdobią nie tylko ogrody, ale także tarasy i balkony. Mowa o uroczych bratkach, które są idealne do posadzenia już teraz. Jak to prawidłowo zrobić?

Kwiaty bez większych wymagań

Bratki mają wiele kolorów, co jest ich dużym plusem. Możemy je posadzić zarówno na balkonie, na tarasie, jak i w ogrodzie. Nie nadają się jednak do zdobienia pomieszczeń w domu - jest tam dla nich za gorąco.

Jest mnóstwo odmian, więc sadźmy. One są bardzo proste w obsłudze, trudno je zabić. Jedyne czego nie znoszą to przelanie lub przesuszenie

- powiedziała Olga Piórkowska, prowadząca program "Wymarzone ogrody".

Bratki są bezpiecznymi do sadzenia kwiatami, szczególnie dla osób, które nie mają wiele czasu, aby się nimi zajmować. Są bardzo odporne i dobrze znoszą przymrozki, dlatego można je posadzić już teraz. 

Z jakimi kwiatami możemy łączyć bratki?

Bratki dobrze funkcjonują także w towarzystwie innych kwiatów, a dokładniej roślin cebulowych. Możecie tworzyć kompozycje z dodatkiem tulipanów, żonkili, narcyzów czy hiacyntów. Jedne i drugie rośliny lubią wilgotne powietrze, ale nie mogą być zbytnio nawadniane. 

Trzy rady od Olgi:

  1. Bratków wraz z roślinami cebulowymi nie należy stawiać ani w cieniu ani na pełnym słońcu
  2. Jeżeli któraś z roślin cebulowym zwiędnie, wystarczy ją wyjąć z kompozycji. Z małej sadzonki bratków potrafi wyrosnąć 20-30-centymetrowa kępa
  3. To co przekwitnięte na bieżąco obskubujemy

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
93
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0