Newsy

Izraelka ułaskawiona przez prezydenta Putina. Naama Isachar była skazana za przemyt narkotyków

GettyImages/ boonchai wedmakawand

Newsy

Izraelka ułaskawiona przez prezydenta Putina. Naama Isachar była skazana za przemyt narkotyków

GettyImages/ boonchai wedmakawand

Izraelka skazana za przemyt narkotyków, została ułaskawiona przez prezydenta Władimira Putina. W nocy z środy na czwartek opuściła kolonię karną. Kobieta nie przyznaje się do winy.

Naama Isachar została oskarżona, a następnie skazana na 7,5 roku więzienia za przemyt narkotyków. Kobieta została złapana z niemalże 10 g marihuany podczas odprawy na lotnisku. Utrzymuje, że jest niewinna, a nielegalne substancje zostały podrzucone do jej bagażu.

Naama Isachar ułaskawiona przez prezydenta Putina

Sprawa szybko zyskała rangę międzynarodową, a wielu ekspertów zgodnie twierdziło, że kara jest nieadekwatna do przewinienia. W sprawie kobiety interweniował także premier Izraela Benjamin Netanyahu, który od początku walczył o jej uwolnienie. Starania poskutkowały i w środę wieczorem opublikowany został dekret o ułaskawieniu.

Izraelka oskarżona o przemyt narkotyków na terenie Rosji

Naama Isachar urodziła się w New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Kobieta posiada izraelsko-amerykańskie obywatelstwo. W kwietniu 2019 roku na moskiewskim lotnisku została złapana z narkotykami. 9,6 grama marihuany znalezione zostały w plecaku Naamy, która utrzymuje że nie miała dostępu do bagażu w trakcie tranzytu. 

Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
71
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0