Newsy

Księżna Camilla w Polsce upamiętniła ofiary Holocaustu

Newsy

Księżna Camilla w Polsce upamiętniła ofiary Holocaustu

Księżna Camilla była jednym z gości obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Podczas ceremonii, która odbyła się na terenie byłego obozu, żona księcia Karola zajęła jedno z honorowych miejsc.

Wizyta księżnej Camilli w Polsce

Księżna Camilla odwiedziła Polskę z okazji obchodów rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Pojawiła się jako przedstawicielka rodziny królewskiej. Podczas uroczystości zajęła miejsce w loży honorowej, tuż za parą prezydencką. Nie towarzyszył jej książę Karol, który w tym czasie przebywał w Jerozolimie, na obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu. 


Księżna Camilla - burzliwa historia

Camilla jest księżną Kornwalii, drugą żoną księcia Walii, Karola. Była oskarżana przez swoją poprzedniczkę, Dianę, o zniszczenie jej małżeństwa. Ślub cywilny z synem królowej Elżbiety II wzięła w 2005 roku. Od tego momentu zaczęła pełnić obowiązki związane z wejściem do rodziny królewskiej. Przez długi czas wylewała się na nią fala nienawiści za rozbicie - uważanego za bajkowe - małżeństwa Diany i Karola. Camilla przetrwała nagonkę, a jej wizerunek się ocieplił.

Księżna Camilla o Harrym

Księżna Camilla jest macochą księcia Williama i jego brata Harry'ego, który ostatnio z żoną Meghan opuścił rodzinę królewską. Pytana o kontrowersyjną decyzję pasierba, księżna Camilla jej nie komentowała.  

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
89
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0