Hobby

Inżynier z artystyczną duszą. Maciek Święcicki swoimi rysunkami podbił serca gwiazd

"Inżynier w duszą artysty", reporterka: Barbara Jańczak

Hobby

Inżynier z artystyczną duszą. Maciek Święcicki swoimi rysunkami podbił serca gwiazd

"Inżynier w duszą artysty", reporterka: Barbara Jańczak

Maciek Święcicki jest prawdziwym człowiekiem renesansu. Na co dzień pracuje jako inżynier, zaś po godzinach zajmuje się m.in. fotografowaniem i muzyką. Podczas kwarantanny odkrył też talent do rysowania, a jego dziełami zachwyciły się polskie gwiazdy. Zobacz, kogo sportretował. 

Maciek Święcicki – rysujący inżynier

Maciek Święcicki pracuje jako inżynier w branży deweloperskiej. W wolnym czasie oddaje się pasji do muzykowania i fotografowania. Gdy pandemia koronawirusa zamknęła go w domu, odkrył w sobie talent do rysowania. Cieszy się, że jego dzieła mogą sprawiać innym przyjemność.

Jak zaczynam rysować, to w ogóle czas przestaje dla mnie istnieć i żona się ze mnie śmieje, że nie ma ze mną kontaktu

- przyznał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Maciek Święcicki i portrety gwiazd

Od początku kwarantanny Maciek Święcicki stworzył już 140 portretów, na których znalazły się osoby znane z pierwszych stron gazet. Najpierw narysował prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, potem Joannę Koroniewską, Magdę Steczkowską, Małgorzatę Kożuchowską czy Dawida Podsiadło.

To, co mnie najbardziej zaskoczyło w moim portrecie, to było to, że gram na ukulele. Ten moment, w którym siedzę na hamaku, gram na ukulele, jestem taka strasznie ładna, to mnie naprawdę rozbawił i natychmiast Maćka za to pokochałam

- mówiła piosenkarka Magda Steczkowska.

Zamówienia od gwiazd

Praca nad jednym rysunkiem zajmuje Maćkowi od godziny do dwóch i pół. Artystycznymi zdolnościami męża oczarowana jest Ewelina Święcicka. Swojego ukochanego nazywa prawdziwym człowiekiem renesansu.

Jak go podziwiam za to, że on ma i umysł analityczny, i taki artystyczny, więc wspieram go w tym, jak mogę

- zapewniała Ewelina. 

Nie jest w swoich zachwytach odosobniona. Do Maćka Święcickiego pisze wiele znanych osób, którym spodobały się jego rysunki. Niektóre gwiazdy nawet same zamawiają u niego swoje portrety. Rysownik nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, jednak się z tego cieszy. 

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
81
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0