Hobby

"Będzie dobrze!" - mówi Henryk Sawka i pokazuje, jak wykonać prosty rysunek 

Hobby

"Będzie dobrze!" - mówi Henryk Sawka i pokazuje, jak wykonać prosty rysunek 

Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej staramy się was przekonywać, że będzie dobrze. Pomagał nam w tym Henryk Sawka, znakomity rysownik i satyryk. Artysta zaprezentował rysunkowy, wielkanocny komentarz do hasła "Będzie dobrze". Pokazał też krok po kroku, jak stworzyć własny obrazek. Zobaczcie, jak poradzili sobie z tym nasi prowadzący. 

Henryk Sawka - będzie dobrze!

Rodzina Henryka Sawki mieszka obecnie razem. On sam porządkuje swoje biuro, żona w swojej pracowni tworzy koguty ze szkła, syn pracuje zdalnie, a córka Karolina, która jest aktorką, nie może teraz występować.  

Zbieramy siły licząc na to, że to się niedługo skończy 

- opowiada satyryk dodając, że nastawił się na reset.

W tych trudnych czasach, kiedy nie mogę wychodzić z domu do swojej ulubionej publiczności, np. w Teatrze 6. piętro, muszę usiąść za biurkiem i to jest dla mnie katorga, bo ja lubię się dzielić tym, co robię 

- przyznaje rysownik w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

"Jak to się skończy, to dopiero będą święta!"

Poprosiliśmy Henryka Sawkę, by narysował satyryczny komentarz do hasła „Będzie dobrze”.

Państwo chcą ode mnie, zawodowego pesymisty i sceptyka, wykrzesać trochę nadziei. To jest bardzo trudne zadanie. Ale podołamy 

- podkreśla artysta. 

Na obrazku pojawił się stół, a przy nim baranek, zajączek i kurczaczek. Cała trójka w maseczkach spożywa niedzielny obiad. 

Nasz rozmówca pokazał również, jak krok po kroku, za pomocą kół i półkoli, stworzyć własny rysunek - podobiznę komiksowego Tytusa. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
54
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0