Gwiazdy

Ich piosenki zna cały świat. Wokalistka Evanescence o trudnych początkach kariery. "To było wyczerpujące"

Gwiazdy

Ich piosenki zna cały świat. Wokalistka Evanescence o trudnych początkach kariery. "To było wyczerpujące"

Wydany niedawno przez zespół Evanescence krążek "The Bitter Truth" podbił międzynarodowe rozgłośnie radiowe. Usłyszymy na nim trochę elektronikę z domieszką lżejszych brzmień. W rozmowie z Gabi Drzewiecką dla Dzień Dobry TVN, wokalistka zespołu Amy Lee opowiedziała o nowym dziele muzycznym. Nie zabrakło także wątków z życia prywatnego. 

Amy Lee o początkach kariery

Amy Lee to amerykańska wokalistka stojąca na czele zespołu Evanescence, którego najnowszy album niedawno ujrzał światło dzienne. Gwiazda została okrzyknięta jedną z najbardziej wpływowych kobiet w muzyce rockowej. 

- Przez cały czas byłam wojowniczką. Tamta młoda dziewczyna ciągle musiała o siebie walczyć. Nie byłoby mnie tutaj, gdybym o siebie nie walczyła. Gdy byłam młoda, próbowałam wykorzystywać swoje szanse. Walczyłam o swoje prawa i wygrywałam prawie za każdym razem. To było wyczerpujące - mówiła piosenkarka. 

- Teraz czuję, że mam wsparcie od ludzi, którzy mnie otaczają. To niezwykle cenne. Dzięki temu mam więcej energii, żeby skupiać się na samej muzyce i to jest świetne. Mam teraz więcej czasu na zajęcie się moim synem. Warto było walczyć - dodała. 

Amy Lee o nowym albumie

Niedawno zespół Evanescence wrócił z zupełnie nowym albumem "The Bitter Truth". Fani na całym świecie nie kryli zachwytu. Z wypiekami na twarzy czekają na trasę koncertową. 

- Fajnie jest podzielić się nowym materiałem z naszymi fanami. Czułam się ostatnio, jakbym waliła głową w ścianę. Przez ostatni rok krytykowałam się ciągle, że można zrobić coś lepiej, poprawić, albo zrobić inaczej - powiedziała Amy Lee w rozmowie z Gabi Drzewiecką. 

- Chcielibyśmy grać koncerty, ale to nie od nas zależy. Kiedy to będzie możliwe, wyruszymy w trasę. Chcemy, żeby ten album zaczął żyć. Pracujemy nad pierwszym wirtualnym występem - zapowiedziała wokalistka. 

Amy Lee o macierzyństwie 

Amy Lee jest kompozytorką, autorką tekstów, producentką muzyczną, multiinstrumentalistką i mamą. Ta ostatnia rola zajmuje szczególne miejsce w jej sercu. Gwiazda opowiedziała, jak radzi sobie w czasie pandemii. 

- Wiele rodzin jest w trudnej sytuacji, zwłaszcza rodzice. Nie ma chwili wytchnienia między zajęciami. Bycie cały czas w domu jest trudne, po części dlatego, że nigdy nie będę mogła dać mu wystarczająco dużo siebie. Jest jedynakiem. Ciągle chce się bawić - mówiła. 

- Mąż i ja oddalibyśmy mu cały świat, żeby był szczęśliwy. To wspaniały dzieciak, jednak czasami trudno jest się skupić w takich warunkach. Wtedy zamykam się w swoim pokoiku i mogę złapać oddech. Mam ciężko pracującego, ale i wspierającego męża, dzięki któremu mogę skupić się na pracy - podsumowała. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Reporter: Gabi Drzewiecka, Michał Malinowski
Co sądzisz o tym artykule?
60
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0