Newsy

Google pokazał nowe smartfony. Specyfikacja techniczna i ceny

google pixel 4

Fot. youtube

Newsy

Google pokazał nowe smartfony. Specyfikacja techniczna i ceny

google pixel 4

Fot. youtube

Google Pixel 4 i Google Pixel 4 XL oficjalnie zaprezentowane. Google oficjalnie zaprezentowało swoje nowe flagowce – modele Pixel 4 oraz Pixel 4 XL. Najnowsze smarfony trafią do sprzedaży już 24 października 2019 r.

Google Pixel 4 i Google Pixel 4 XL: parametry

Pixel 4 i Pixel 4XL są do siebie podobne, chociaż jeden jest oczywiście większy od drugiego. Pixel 4 jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, który ma rozdzielczość 2220×1080 pikseli. Większy Pixel 4 XL ma większy ekran o przekątnej 6,3 cala i rozdzielczość 3200×1800 pikseli.

Oba wyświetlacze obsługują częstotliwość odświeżania 90 Hz, którą Google trafnie nazwał „płynnym wyświetlaniem”. To sprawi, że animacje będą tak płynne, jak to tylko możliwe i jest to coś, czym firmy takie jak OnePlus zaczęły się wyróżniać i chwalić. Panel wyświetlacza w obu telefonach jest oparty na technologi OLED.

Jeśli chodzi o procesory to w Pixeli 4 jest procesor Qualcomm Snapdragon 855 z 6 GB pamięci RAM. Opcje przestrzeni dyskowej to 64 GB lub 128 GB, podobnie jak w zeszłym roku, i choć nie wydaje się to zbyt wiele, Google umożliwia tworzenie kopii zapasowej dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej w chmurze za pośrednictwem Zdjęć Google.

Więcej:

Po raz pierwszy Google odeszło do konfiguracji z jednym obiektywem i wypuściło z tyłu podwójny aparat z 12-megapikselowym i 16-megapikselowym teleobiektywem.

Jest też trzeci czujnik czasu lotu, który ma przełożyć się na bardo dobre zdjęcia, ale aby się przekonać będziemy musieli czekać do premiery. Google jako pierwsze wprowadza do swojego telefonu Live HDR+, który daje podgląd na żywo tego, jak wyglądałoby końcowe zdjęcie.

Google Pixel 4 i Google Pixel 4 XL: ceny

Cena smartfona Pixel 4 zaczyna się od 799 dolarów, a Pixel 4 XL zaczyna się od 899 dolarów i będzie dostępny w trzech kolorach: po prostu czarny, pomarańczowy i wyraźnie biały. W zestawach nie będzie jednak zamieszczonych słuchawek.  Za to wraz z urządzeniem dostaniemy 3 darmowe miesiące Google One, wraz ze 100 GB miejsca w chmurze.

Zobacz film: Czy wytrzymasz 6 minut bez telefonu? Źrodło: Dzień Dobry TVN


Co sądzisz o tym artykule?
81
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0