Z miłości do piękna

Czy zegarek z grawerem to udany prezent?

zegarek męski

fot. Apart

Z miłości do piękna

Czy zegarek z grawerem to udany prezent?

zegarek męski

fot. Apart

Zegarek z grawerem to doskonały sposób na pamięć o ważnym wydarzeniu. Zegarek z grawerem na prezent sprawi nie tylko radość bliskiej nam osobie, ale także zapewni, że będzie o nas pamiętać. Ze względu na to, że koszt dobrego zegarka nie jest mały, zwykle kupuje się zegarki z grawerem na prezent na wyjątkowe okoliczności, jak np. ślub, rocznica ślubu, urodziny, imieniny czy na pamiątkę sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Jeżeli chcemy kupić zegarek z grawerem dla Niego (lub dla Niej), koniecznie weźmy pod uwagę dotychczasowe gusta tej osoby, zwłaszcza w wymiarze preferowanej kolorystyki. Do niej właśnie dopasujmy wszystkie elementy wizualne zegarka z grawerem, takie jak koperta i bransoleta (lub pasek). Na zegarkach z grawerem możemy umieszczać również mniej typowe napisy, np. grupę krwi lub życiowe motto.

Zegarek z grawerem – sposób na utrwalenie wspomnień i uczuć

Często zdarza się, że bezskutecznie szukamy prezentu dla bliskiej nam osoby i wszystko, co widzimy, nie jest wystarczająco wyjątkowe, a przecież ta osoba zasługuje na coś specjalnego. Nietuzinkowym podarunkiem może być zegarek z grawerem . Przede wszystkim łączy kilka kategorii, które przy wybieraniu prezentu powinny być spełnione:

  • jest bardzo praktyczny i przydatny na co dzień
  • jest elementem biżuterii
  • zwykle jest obowiązkowym elementem stroju wizytowego, np. garnituru w przypadku panów

Oprócz tego, że zegarek z grawerem na prezent to pomysł bardzo uniwersalny , jest również pomysłem wyjątkowym. Zegarek z grawerem to urządzenie posiadające, zwykle od spodu, wygrawerowaną wiadomość. Komunikat zależy wyłącznie od woli kupującego (choć nie może on być zbyt długi, aby p mógł się zmieścić na zegarku). Może to być przekaz miłosny, podziękowania lub np. data i miejscowość , która kojarzy się ze wspólnym ważnym wyjazdem. Zegarek z grawerem to świetny sposób na utrwalenie wspomnień, a także uczuć względem drugiej osoby.

Zegarek z grawerem na prezent – idealny na wyjątkowe okoliczności

Początkowo grawerowano przede wszystkim obrączki, dziś grawer stosuje się również na inne elementy ważnej dla nas biżuterii, jak np. zegarek z grawerem. Dzisiaj zegarek z grawerem na prezent kupujemy na wiele okoliczności . Ze względu na to, że jest to prezent stosunkowo drogi (w zależności od klasy zegarka), warto podarować go drugiej osobie w naprawdę ważnych momentach.

Praktyka pokazuje, że nierzadko na kupno zegarka z grawerem na prezent decydujemy się z okazji imienin lub urodzin solenizanta. To wyjątkowa okazja, zwłaszcza jeśli obchodzi się jakiś symboliczny wiek, np. 40 lub 60 lat. Okrągłe urodziny to jednak nie jedyna okoliczność, do której idealnie pasuje zegarek z grawerem na prezent. Świetną okazją mogą być rocznice ślubu oraz pozostałe istotne, czasem prywatne i intymne, wydarzenia w życiu . Zegarki z grawerem mogą być świetnym pomysłem na prezent dla męża, taty lub dziadka. Jeśli panowie lubią elegancję, to zegarek z grawerem dla Niego może być „strzałem w dziesiątkę”. Grawerowane zegarki to także częsty wybór prezentu dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii Świętej albo sakramentu bierzmowania. Pamiętajmy, że dobre zegarki należą do tzw. towarów luksusowych. Z im ważniejszą okolicznością związana jest dedykacja wygrawerowana na zegarku, tym lepszy będzie ich odbiór przez drugą osobę.

Elegancki zegarek z grawerem dla Niego – na co zwrócić uwagę?

Jeśli wybieramy zegarek z grawerem dla Niego , to pamiętajmy o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze, nie jest prawdą, że każdy zegarek pasuje do każdego garnituru. W niektórych przypadkach efekt wizualny po założeniu zegarka może być znacznie gorszy. Z tego też powodu dokładnie zwróćmy uwagę na rozmiary zegarka, rodzaj koperty, kolorystykę i materiał wykonania. Warto dobierać zegarek z grawerem bezpośrednio pod preferencje danej osoby. Przykładowo, jeśli mężczyzna gustuje w kolorach zielonych, brązowych i szarych, to świetnym rozwiązaniem będzie zakup zegarka ze skórzanym, brązowym paskiem . W przypadku panów preferujących czarne garnitury i włoskie, węższe krawaty znakomicie sprawdzą się szczupłe zegarki tarczowe zakładane na elegancką bransoletę.

Zegarek z grawerem nie tylko na prezent

Zegarek z grawerem nie musimy być zakupiony wyłącznie z myślą o innej osobie – to także świetny sposób na to, by samemu sobie podarować coś cennego. Grawerowane zegarki mogą stanowić dla nas wartość symboliczną . Na dekielku zegarka możemy umieścić swoje życiowe motto , ulubioną maksymę lub ważną datę. Osoby wierzące mogą zdecydować się na zamówienie zegarka z grawerem z fragmentem Pisma Świętego lub wybranej modlitwy. Przekaz umieszczony na zegarku z grawerem będzie sprawiać, że życiowe cele będą nam mogły towarzyszyć w każdej chwili i przy każdej okazji.

Zegarek z grawerem możemy też wykorzystać w sposób odrobinę mniej konwencjonalny. Możemy wygrawerować na nim, przykładowo, posiadaną grupę krwi , co z pewnością przyda się w nagłych sytuacjach. Co więcej, ze względu na to, że dekielek zegarka z grawerem dla osób postronnych w codziennych sytuacjach będzie niewidoczny, możemy zamówić zegarek z prywatnym przekazem, jeśli dzięki temu będziemy czuć się bardziej pewni siebie.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
67
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0