Gwiazdy

Fryderyki 2020 zamknięte dla publiczności. Powodem jest koronawirus

Uroczystość wręczenia Fryderyków, czyli najbardziej prestiżowych wyróżnień  polskiej branży muzycznej została zamknięta dla publiczności z powodu koronawirusa. Na razie nie wiadomo, czy nagrody zostaną rozdane zgodnie z planem. Szansę na dwie statuetki ma Natalia Przybysz. O nominowanej do nagrody piosence oraz planowanej trasie koncertowej wokalistka opowiadała w naszym studiu.  

Fryderyki 2020 - dwie nominacje dla Natalii Przybysz

Natalia Przybysz ma dwie nominacje do Fryderyków 2020. Płyta "Jak Malować Ogień" ubiega się o tytuł „Album Roku POP”.  W kategorii „Nowe Wykonanie” nominowano natomiast utwór „Krakowski Spleen”, autorstwa Kory Jackowskiej i zespołu Maanam.

Ten utwór miałam zaśpiewać w ramach jednego z koncertów obchodów solidarnościowych w zeszłym roku. Byłam bardzo zaszczycona i zachwycona, że ktoś widzi mnie w tym utworze, zaczęłam się go uczyć trochę. A później się okazało, że telewizja jednak zrezygnowała ze mnie i zostałam z tym utworem. Potem do mnie wrócił podczas ćwiczenia jogi i zrozumiałam, że ten tekst jest bardzo jogiczny. "Czekam na wiatr co rozgoni ciemne, skłębione zasłony" jest o oddechu, który oczyszcza umysł. Czułam, że ma dla mnie specjalne znaczenie  i spróbowałam zrobić go jeszcze raz, na swoją płytę

- opowiada Natalia Przybysz. 

Po gali Fryderyków 2020 artystka planuje wyjechać w klubową trasę koncertową. 
To nie będą masowe imprezy, mam nadzieję, że dojdą do skutku. Nie ukrywam, że bardzo długo odpoczywałam i jestem gotowa, żeby zagrać drugą część tras koncertowej

- dodaje piosenkarka.

Na trasie znajdą się m.in. Kraków, Gdańsk, Poznań i Warszawa oraz mniejsze miasta - Koszalin, Żory czy Ostrów Wielkopolski.

Fryderyki 2020 - zamknięte dla publiczności

W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu imprez masowych z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, uroczystość została zamknięta dla publiczności. Na stronie organizatorów Fryderyk Festiwal 2020 pojawiło się oświadczenie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników FRYDERYK Festiwal 2020, w związku z decyzją administracyjną o odwołaniu imprez masowych, podjętą 10 marca br. przez premiera Rzeczypospolitej Polskiej w obliczu rosnącego zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Cov-2, z przykrością informujemy o odwołaniu dla publiczności imprez planowanych na 14 i 15 marca br.

Osoby posiadające bilety na sobotnią i niedzielną galę otrzymają zwrot kosztów. Póki co nie wiadomo, czy wręczenie nagród odbędzie się zgodnie z planem, czyli w sobotę 14 marca br., bez udziału publiczności, czy też termin ten ulegnie zmianie.

Nagrody Muzyczne "Fryderyk" są przyznawane przez Akademię Fonograficzną. To powołane przez Związek Producentów Audio-Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1400 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. "Fryderyki" są wręczane w Polsce od 25 lat.

Natalia Przybysz w Dzień Dobry TVN - zobacz zdjęcia:

Zobacz też:

Zbigniew Hołdys w szpitalu. Artysta przeszedł operację

Muniek Staszczyk o T.Love: „Zespół będzie miał swoją 40-kę, to jest to powód do wydania płyty i zagrania trasy”

Natalia Nykiel z kolejną intrygującą piosenką. "Volcano" - to trzeba zobaczyć

Co sądzisz o tym artykule?
51
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0