Gwiazdy

Fryderyki 2020. Co czuje Szymon Komasa na chwilę przed ogłoszeniem wyników?

"Już dziś gala muzyki poważnej w ramach Fryderyk Festiwal", prowadzący: Marcin Sawicki

Gwiazdy

Fryderyki 2020. Co czuje Szymon Komasa na chwilę przed ogłoszeniem wyników?

"Już dziś gala muzyki poważnej w ramach Fryderyk Festiwal", prowadzący: Marcin Sawicki

Laureatów Fryderyków 2020 w muzyce poważnej poznamy 8 marca podczas uroczystej gali w Katowicach. W siedzibie NOSPRu Marcin Sawicki spotkał się z Szymonem Komasą, światowej sławy śpiewakiem operowym (barytonem), który jest nominowany do nagrody w dwóch kategoriach. Jakie emocje towarzyszą mu tuż przed galą? Jak wygląda jego trening przed występem?

FRYDERYKI 2020 - muzyka poważna

Nominacje do "Fryderyków" w dziesięciu kategoriach muzyki poważnej ogłoszono 29 stycznia 2020 roku. Dwie szanse na statuetkę ma Szymon Komasa, który został nominowany w takich kategoriach jak: recital solowy i album „Polish love story”. Marcin Sawicki w rozmowie z Szymonem przyznał, że słuchając jego płyty odniósł wrażenie, jakoby muzyk się na tej płycie nieco wygłupiał. Czy było to dobre spostrzeżenie?

No jasne. Miłość jest nie tylko tak na serio, melancholijna, ale również takim wygłupem, tak zwaną faszką. Wybierając utwory na ten album nie chciałem by było tam coś dowcipnego, innego, co zmieni charakter jego albumu

- tłumaczy Szymon.

Śpiewak też jest sportowcem

By wykonywać zawód śpiewaka trzeba być również w doskonałej formie fizycznej. Przed każdym występem śpiewak musi się porządnie rozgrzać.

My jesteśmy jak sportowcy. Codziennie trzeba się rozgrzewać. Zacząć od jakiegoś mruczenia i sprawdzać głos. Taki trening to już jest dla mnie norma, bez tego czułbym się niekomfortowo. Zawsze to robię, bo to kocham. To moje życie. To trochę jak takie rozciąganie na siłowni

- opowiada Komasa.

Pełna lista nominowanych w kategoriach muzyki poważnej dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej Akademii Fonograficznej: fryderyki.pl/fryderyk-2020/

Fryderyki 2020 - zamknięte dla publiczności

W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu imprez masowych z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, uroczystość została zamknięta dla publiczności. Na stronie organizatorów Fryderyk Festiwal 2020 pojawiło się oświadczenie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników FRYDERYK Festiwal 2020, w związku z decyzją administracyjną o odwołaniu imprez masowych, podjętą 10 marca br. przez premiera Rzeczypospolitej Polskiej w obliczu rosnącego zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Cov-2, z przykrością informujemy o odwołaniu dla publiczności imprez planowanych na 14 i 15 marca br.

Osoby posiadające bilety na sobotnią i niedzielną galę otrzymają zwrot kosztów. Póki co nie wiadomo, czy wręczenie nagród odbędzie się zgodnie z planem, czyli w sobotę 14 marca br., bez udziału publiczności, czy też termin ten ulegnie zmianie.

Nagrody Muzyczne "Fryderyk" są przyznawane przez Akademię Fonograficzną. To powołane przez Związek Producentów Audio-Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1400 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. "Fryderyki" są wręczane w Polsce od 25 lat.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
78
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0