Gwiazdy

Figura, Adamczyk i Dygant, czyli "Mafia Machulskich"

Gwiazdy

Figura, Adamczyk i Dygant, czyli "Mafia Machulskich"

Halina i Jan Machulscy byli nie tylko świetnymi aktorami, ale również założycielami legendarnego Ogniska przy Teatrze Ochoty w Warszawie. Na zajęcia uczęszczali między innymi Katarzyna Figura, Agnieszka Dygant i Magdalena Stużyńska. Jak aktorki wspominają zajęcia w kółku teatralnym? Jaką rolę pełnił w ognisku dziennikarz TVN Piotr Kraśko? 

Ognisko Teatralne "U Machulskich" działa od 2002 r. i jest kontynuacją znanego Ogniska założonego w 1970 r. przez Halinę i Jana Machulskich przy Teatrze Ochoty w Warszawie.

Pierwsze aktorskie kroki stawiali tu m.in. Juliusz Machulski, Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Magdalena Stużyńska i Agnieszka Grochowska.

Wracałam ze szkoły, rzucałam książki i natychmiast biegłam do teatru. On było całym moim życiem. Tam jako dziecko zarobiłam swoje pierwsze pieniądze. To był niesamowity czas.

- powiedziała Katarzyna Figura, która również uczęszczała na zajęcia "U Machulskich".

>>> Zobacz także:

Juliusz Machulski o nowym filmie: "Będzie feministycznie"

"Mam szczęście, że się załapałem na tamte czasy"

Juliusz Machulski wydaje książkę!

My jesteśmy mafią Machulskich. Jak ktoś słyszał, że chodziłaś do Machulskich, to była inna rozmowa.

- przyznała natomiast Agnieszka Dygant.

Z Ogniskiem zetknął się także dziennikarz TVN Piotr Kraśko:

Nigdy nie byłem w Kółku Teatralnym przy Teatrze Ochota jako dziecko. W pewnym momencie trafiłem tam już jako student teatrologii. Byłem opiekunem, prowadziłem zajęcia. Pani Halina była zjawiskową osobą, jeżeli chodzi o energię, ciepło i dobroć. Ona była jak Yoda z Gwiezdnych Wojen.

Do ogniska mogą zgłaszać się dzieci i młodzież pragnący rozwijać się poprzez sztukę, poszukujących miejsca do kreatywnego spędzania czasu i zawierania nowych, inspirujących znajomości. W czasie zajęć poznają tajniki sztuki teatralnej na zajęciach aktorskich, ruchowych, muzycznych.

To nie ma nic wspólnego z edukacją szkolną. To jest wychowanie przez sztukę i artystyczna przygoda życia.

- powiedziała dyrektor Ogniska Anna Kozłowska.

Co sądzisz o tym artykule?
79
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0