Gorące tematy

Fashion Week w Mediolanie kontra koronawirus. Giorgio Armani przedstawił swoją kolekcję pustej sali

pokaz mody

Thomas Barwick/Getty Images

Gorące tematy

Fashion Week w Mediolanie kontra koronawirus. Giorgio Armani przedstawił swoją kolekcję pustej sali

pokaz mody

Thomas Barwick/Getty Images

Świetny pokaz, nowe trendy na tegoroczny sezon i mistrz mody, który po swoim show nie usłyszał oklasków. Giorgio Armani kolekcję jesień-zima 2020/2021 przedstawił za zamkniętymi drzwiami. Wszystko to za sprawą gorźnego wirusa.

Milan Fashion Week w cieniu koronowirusa

Panujący w we Włoszech koronawirus odcisnął swoje piętno również na modzie. Tegoroczny Fashion Week w Mediolanie ciężko określić „świętem mody”. Panujący niepokój i strach przed chorobą, która pojawiła się w regionie Lombardii - której stolicą jest Mediolan – zdominowała najważniejsze w roku wydarzenie branży modowej. Mimo rosnących obaw, takie domy mody jak Hugo Boss, Dolce&Gabbana, Gucci, Versace, Fendi czy Moschino postanowiły wystąpić w niedzielne popołudnie. Dmuchać na zimne jednak zdecydował się Giorgio Armani i po informacji o nagłym wzroście liczby zakażeń koronawirusem, zrezygnował ze swojego pokazu.

Krajowa Izba Mody Włoskiej odwołała także ceremonię wręczenia nagród, która miała odbyć się w niedzielę wieczorem.

Zobacz też: 

Włochy bronią się przed koronawirusem. Odwołano msze, spektakle i zamknięto muzea. Czy Polska jest przygotowana? 

Pokaz Armaniego bez publiczności

Włoski projektant w sobotni wieczór poinformował, że jego pokaz Jesień-zima 2020/2021 odbędzie się za zamkniętymi drzwiami, ze względu na zagrożenie wywołane przez koronawirusa.

Pokaz mody FW20-21 odbędzie się za zamkniętymi drzwiami. Jest to środek zapobiegawczy, na który zdecydował Mr Armani, aby wesprzeć krajowe wysiłki na rzecz ochrony zdrowia publicznego. Oglądaj transmisję na żywo dziś o 16:00 czasu środkowoeuropejskiego

- można było przeczytać na oficjalnym profilu marki na Instagramie.

Giorgio Armani ze względu na niebezpieczeństwo i troskę o innych odwołał publiczny pokaz i zamknął drzwi przed gośćmi. Swoją kolekcję zdecydował się pokazać jedynie za pomocą streamingu w Internecie. Decyzja mistrza mody spotkała się z różnymi opiniami, jednak była jak najbardziej słuszna. W tym samym czasie odwołano liczne imprezy masowe w okolicy, nie odbyły się mecze piłkarskie, zamknięto muzea, skrócono karnawał i zamknięto szkoły.

To pierwszy pokaz Armaniego i pierwszy pokaz na Fashion Week w historii, który odbył się bez widowni, a całe show prezentacji najnowszej kolekcji transmitowane było online. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
57
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0