Styl Życia

Dzień Dziecka 2019: atrakcje i imprezy dla dzieci w Warszawie, Krakowie i na Śląsku

Styl Życia

Dzień Dziecka 2019: atrakcje i imprezy dla dzieci w Warszawie, Krakowie i na Śląsku

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Oprócz prezentów warto pomyśleć o zapewnieniu ukochanym dzieciakom dodatkowych atrakcji w dniu ich święta. W wielu miejscach organizowane są specjalne pikniki i zabawy z okazji Dnia Dziecka. Dokąd warto się wybrać? Sprawdziliśmy i przedstawiamy przegląd najciekawszych wydarzeń! A co z okazji Dnia Dziecka przygotowało Dzień Dobry TVN?

W Dzień Dziecka 2019 a także 2 czerwca (niedziela) organizowane są specjalne wydarzenia i atrakcje dla najmłodszych.  Piknik, zabawa LEGO, spektakl teatralny, plenerowy koncert, malowanie buziek a może zawody sportowe? Jest w czym wybierać! Różnorodność imprez sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie i żadne dziecko nie będzie się nudzić!

Zobacz też: Życzenia dla małych i dużych dzieci na Dzień Dziecka >>> 

Gdzie iść i co robić 1 czerwca w stolicy?

Zestawienia najciekawszych imprez z okazji Dnia Dziecka w Warszawie: warsztaty plastyczne, rodzinne pikniki, zabawy naukowe, spotkania ze sportowcami!

Dzień Dziecka na Stadionie Legii

Stadion Legii w dnia 1 i 2 czerwca zamieni się w arenę nie tylko sportowych emocji. 1 czerwca w godzinach 08:30 – 18:00 odbędzie się wielki rodzinny piknik, podczas którego uczestnicy będą mogli korzystać z rozmaitych aktywności sportowych, kulturalnych i edukacyjnych.  Atrakcją będzie także uroczysty trening Legia Soccer Schools dla czterech tysięcy dzieci na głównym boisku. Wstęp na całodzienne wydarzenie jest darmowy.

Zobacz też: Dzień dziecka 2019: jaki prezent kupić dziecku? Zobacz nasze pomysły na prezenty >>> 

Z kolei 2 czerwca w godzinach 11:00-18:00 na stadionie przy Łazienkowskiej dzieci i rodzice będą mieli okazję spotkać ulubione postaci ze świata sportu i... kreskówek! Legia Warszawa i kanał telewizyjny dla dzieci Nickelodeon zapraszają na wspólne świętowanie KIDS FEST. Na stadionie pojawią się bohaterowie ulubionych kreskówek: SpongeBob Kanciastoporty, Marshall i Chase z „Psiego Patrolu”, Shimer i Shine oraz Dora i Diego. Postaci zaproszą dzieci do zabawy w laserowym tunelu, balansowania w parku linowym oraz do gabinetu krzywych luster. Na najmłodszych czekać będzie również maskotka Legii, Miś Kazek. Bilety w cenie 10 zł.

Więcej informacji

Family Fest  w Arkadach Kubickiego

1 i 2 czerwca zaplanowane są otwarte dla wszystkich imprezy w Arkadach Kubickiego. Koncerty, spektakle, warsztaty edukacyjne, konstrukcyjne, historyczne, ciekawe spotkania z postaciami z ulubionych bajek, gry, zabawy i konkursy - moc atrakcji! W czasie pikniku będzie można obejrzeć spektakle Teatru Roma, Teatru Guliwer oraz spektakl „Sklep z zabawkami” w wykonaniu nowatorskiego teatru lalek Scena Elfów, po którym będzie można kupić marionetki. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z kreatywnego budowania klocków LEGO. 1 czerwca dzieci będą mogły spotkać Elsę z "Krainy lodu" i Bellę z "Pięknej i Bestii" i razem z nimi zaśpiewać najpiękniejsze piosenki z ulubionych bajek. 

Więcej informacji

Księżycowy Dzień Dziecka w Centrum Nauki Kopernik

Od 30 maja na scenie przed planetarium można będzie oglądać instalację artystyczną „Museum of the Moon”. To unoszący się w powietrzu siedmiometrowy Księżyc - jego powierzchnia została odwzorowana na podstawie szczegółowego zdjęcia NASA. Dodatkowo 1 i 2 czerwca o godzinie 14:00 w planetarium odbędą się koncerty zatytułowane "Wyprawa na KsiężycPodczas muzyczno-astronomicznego spotkania będzie można poznać tajniki pierwszej i jedynej dotąd załogowej wyprawy na księżyc, od której w tym roku mija 50 lat. Podczas projekcji zobaczymy jak przygotowywali się astronauci, kto pierwszy postawił nogę na Srebrnym Globie i co tam zobaczył. Odwiedzimy także księżyce innych planet. Towarzyszyć nam będzie muzyka m.in. J.S. Bacha, W.A. Mozarta, Fr. Chopina, G. Verdiego i E. Morricone.

Więcej informacji

Przygody z nauką – Dni Dziecka w Blue City

Święto wszystkich dzieci w Blue City będzie trwało dłużej niż jeden dzień, bo aż od środy do soboty! Młodsze i starsze dzieci będą mogły wziąć udział w wyjątkowej przygodzie łączącej naukę i zabawę. Głównym punktem programu będą pokazy eksperymentów naukowych oraz warsztaty z robotyki. Dzieci będą mogły budować i programować różnorodne konstrukcje, takie jak inteligentny domek z wiatrakiem czy ruszającego paszczą krokodyla. Równolegle odbywać się będzie wystawa największych fenomenów nauki, składająca się z interaktywnych eksponatów. 

Więcej informacji

W Maciusiowym królestwie

W niedzielę, 2 czerwca POLIN zaprasza na wielki plenerowy piknik z okazji Dnia Dziecka, pod hasłem: W Maciusiowym królestwie! Tego dnia w Maciusiowym królestwie ogłoszony zostanie wielki turniej. Na przyjaciół króla Maciusia czekają ekscytujące wyzwania. Rozwiązywanie zagadek na wystawie, pokonywanie labiryntów i przeszkód wymagających niezwykłej sprawności, majsterkowanie, szycie i malowanie. Na zwycięzców czekają nagrody. Nie zabraknie także smacznych i zdrowych przekąsek i wielu innych niespodzianek.

Więcej informacji

Dzień Dziecka w Krakowie

Jeśli szukacie pomysłu na Dzień Dziecka w Krakowie to jest w czym wybierać! Wielka Parada Smoków, gry terenowe, spektakle dla dzieci i konkursy z nagrodami.

Pasiasty Dzień Dziecka na stadionie Cracovii

Klub Cracovia nie zapomniał o swoich najmłodszych Kibicach. Pasiasty Dzień Dziecka odbędzie się tradycyjnie na terenach stadionu „Pasów" przy ulicy Józefa Kałuży 1 w sobotę 1 czerwca o godz. 10:00. Na najmłodszych i nieco starszych sympatyków Pasów czekać będzie przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy, ale nie zabraknie także licznych gier i konkursów z nagrodami. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie stadionu - niepowtarzalna okazja, by zobaczyć sportowy obiekt "od kuchni".

Więcej informacji

Wielka Parada Smoków 

Ta impreza wpisała się już na stałe w krakowski kalendarz imprez dla młodszych i starszych krakowian. Tegoroczna edycja będzie już dziewiętnastą odsłoną smoczego święta, które zaplanowano na 1-2 czerwca. Jej temat to „W czterdzieści smoków dookoła świata”. W Wielkiej Paradzie Smoków bierze udział ponad tysiąc dzieci z całego kraju. To właśnie one animują zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane czterometrowe i większe smoki. Wszystkie smoki stają w szranki o tytuł tego najpiękniejszego i najbardziej pomysłowego.

Program 19. WIELKIEJ PARADY SMOKÓW:

Smoczy Piknik Rodzinny, Bulwary Wiślane przy Smoczej Jamie

1 czerwca (sobota), godz. 10:00 - 21:30

2 czerwca (niedziela), godz. 10:00 - 19:00

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle

1 czerwca (sobota), godz. 22:00, Zakole Wisły pod Wawelem

Parada Smoków ulicami Starego Miasta

2 czerwca (niedziela), godz. 12:15-15:00

Więcej informacji

Dzień Dziecka w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Jeśli szukacie pomysłu na ciekawie spędzony Dzień Dziecka to zajrzycie do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Czy atrament sympatyczny jest sympatyczny? Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak zrobić atrament do zadań specjalnych. Przekonają się, że nie trzeba być Jamesem Bondem, aby przekazać tajną wiadomość. Sprawdzą do czego można użyć jodyny i cytryny. Zaszyfrują i odczytają wiadomości zapisane niewidzialnym atramentem.

Więcej informacji

Piknik Rodzinny „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!”

1 czerwca w parku Jordana odbędzie się piknik rodzinny organizowany w ramach kampanii „Kolejowe ABC”, realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Rozpoczęcie o godzinie 11.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W programie imprezy zabawa z Wiktorią Gąsiewską, Joanną Jabłczyńską i Mateuszem Ciawłowskim. Zaśpiewa też Natalia Zastępa, finalistka programu The Voice of Poland.

Na dzieci czekają  wspaniałe atrakcje:

 • konkursy z nagrodami (rower, hulajnogi, plecaki),
 • gra terenowa,
 • wielkoformatowa gra planszowa,
 • warsztaty kreatywne,
 • koło fortuny,
 • trampolina, eurobungee, dmuchańce
Więcej informacji

Dzień Dziecka w Krainie Kwitnącej Wiśni

Centrum Kultury Podgórza przygotowało na Dzień Dziecka pełną wrażeń propozycję, która zagwarantuje najmłodszym świetną zabawę i pozwoli poznać kulturę i zwyczaje rówieśników z odległej Japonii.  Dzień Dziecka w Krainie Kwitnącej Wiśni odbędzie się 2 czerwca (niedziela), w godz. 12.00 – 16.00. Podczas imprezy przewodnikami po świecie japońskich tradycji będą goście z Fundacji Polsko-Japońskiej YAMATO – Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu. Zaprezentują kilka tradycyjnych japońskich tańców i podzielą się z najmłodszymi wyjątkową „Opowieścią miecza samurajskiego”W planie jest również minirecital fortepianowy w wykonaniu Atsuko Ogawy (Japonia) oraz inscenizacja „Droga Samuraja, część I” (bajka) w wykonaniu Grupy Katana (Polska).

Więcej informacji

Najciekawsze imprezy organizowana z okazji Dnia Dziecka 2019 na Śląsku

Skoki na trampolinach, szkoła magii i festiwal baniek mydlanych to tylko niektóre atrakcje, które czekają na najmłodszych w Dniu Dziecka na Śląsku!

Gliwice - Dzień Dziecka ze SpongeBobem

31 maja i 1 czerwca w Europie Centralnej będzie można spotkać SpongeBoba Kanciastoportego! To najsłynniejsza gąbka świata, której przygody były emitowane w 136 krajach na całym świecie! Z okazji dnia najmłodszych, mali i duzi klienci odwiedzą jego podwodne miasteczko – Bikini Dolne.

Atrakcji będzie mnóstwo m.in.:

 • tworzenie dzieł sztuki,
 • skoki na trampolinach,
 • łapanie meduzy,
 • Tunel Śmiechu,
 • mierzenie radości w zwariowanym Śmiechomacie,
 • strefa malowania buzi,
 • gra w kółko i krzyżyk.

Na każde dziecko czekać będzie dyplom i upominek!

Więcej informacji

Gliwice - Szkoła magii w Teatrze Miejskim

1 czerwca Teatr Miejski w Gliwicach opanują czarodzieje i czarownice – wszystko to za sprawą Pikniku Magicznego dla najmłodszych. Najmłodsi czarodzieje będą mogli nauczyć się latać na miotle, stworzą księgę zaklęć i zobaczą pokazy magiczne. Do świata czarów dzieci zabierze również "Malutka Czarownica" - urzekający spektakl lalkowy. Weekend dobrej zabawy z okazji Dnia Dziecka w Teatrze Miejskim w Gliwicach to gry i ćwiczenia warsztatowe oraz spektakl "Malutka Czarownica". To idealny pomysł na prezent dla małych adeptów magii.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Magiczne zajęcia odbędą się 1 czerwca w godz. 15-18.

Więcej informacji

Chorzów - Miejski Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w Chorzowie dla dzieci przygotowano masę atrakcji i to nie tylko 1 czerwca. Przedstawienia teatralne, animacje, pokazy, dmuchańce i foodtrucki to tylko część z zaplanowanych atrakcji. Będzie można zdobyć górniczy szyb i dostać certyfikat od prezydenta Chorzowa. Wziąć udział w festiwalu baniek mydlanych, porozmawiać z Panem Kleksem, poskakać w gumę, zagrać w "zośkę” i sprawdzić się w miejskich podchodach.

Więcej informacji

Chorzów - Legendia

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to atrakcja numer 1 na Śląsku i zarazem największy tematyczny park rozrywki w Polsce!.1 czerwca w Legendii spotkacie się z Piratami!

W programie tego wyjątkowego dnia:

 • spektakl „Piraci – czyli Lukrecja i Pomarańcze” w wyk. Fabryki Kultury,
 • Morskie Opowieści czyli żeglarskie śpiewanie z zabawami i konkursami,
 • a także Piana Party Kids czyli mini disco w wielkiej pianie!

Łowcy przygód zagrają w grę terenową – poszukają skarbu, który ukryliśmy w naszym parku! Będą też wielkie bańki mydlane i malowanie pirackich buziek!

Więcej informacji


Co sądzisz o tym artykule?
61
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0