Porady stylistki

Staniki do zadań specjalnych! Jaki biustonosz wybrać do sukienki bez pleców lub z dużym dekoltem?

Porady stylistki

Staniki do zadań specjalnych! Jaki biustonosz wybrać do sukienki bez pleców lub z dużym dekoltem?

Stanik do sukienki bez pleców nie może spod niej wystawać. Nie wygląda to estetycznie ani elegancko. Decydując się na taki rodzaj stroju, należy zainwestować również w dyskretny biustonosz do sukienki bez pleców. Idealnie dobrany model sprawi, że kobieta będzie dobrze wyglądać i czuć się komfortowo. A jaki stanik dobrać do sukienki z dużym dekoltem?

  • Stanik do sukienki z odkrytymi plecami – modele
  • Stanik do sukienki z odkrytymi plecami – na co zwracać uwagę?
  • Sukienka bez pleców – stanik samonośny
  • Jak przerobić stanik do sukienki bez pleców?
  • Stanik do sukienki z dużym dekoltem - jaki wybrać?


Więcej: Stanik sportowy – jak dobrać? Na co zwracać uwagę?


Biustonosz do sukienki z odkrytymi plecami to tak zwany biustonosz do zadań specjalnych. Modeli takich nie nosi się na co dzień, natomiast sprawdzają się idealnie w sytuacjach kryzysowych.. W wyborze odpowiedniego modelu kluczowe jest jedno kryterium: stanik ma być niewidoczny, a jednocześnie ma idealnie podtrzymywać biust. Jaki biustonosz do sukienki bez pleców wybrać ?

Stanik do sukienki z odkrytymi plecami – modele

Bielizna do sukienki bez pleców powinna pełnić kilka funkcji: być niewidziana, nie wystawać poza linię ubrania, nie odznaczać się pod ubraniem. Biustonosz dodatkowo powinien być dopasowany, dobrze zbierać i podtrzymywać biust. Nadają się do tego następujące modele:

  • stanik bez zapięcia,
  • stanik z wiązaniem na szyi – tylko jeśli sukienka posiada dość szerokie wiązanie na wysokości karku,
  • stanik z przedłużonym zapięciem,
  • biustonosz samonośny.

Stanik do sukienki z gołymi plecami za każdym razem trzeba dobierać indywidualnie do fasonu stroju. Należy wziąć pod uwagę model sukienki, materiał, z jakiego jest wykonana, sposób wycięcia i własną sylwetkę.

Stanik do sukienki z odkrytymi plecami – na co zwracać uwagę?

Stanik do sukienki z gołymi plecami powinien przede wszystkim jak najlepiej pasować do kobiecej sylwetki. Warto zadbać o to, aby mierzyć go od razu do konkretnej kreacji. W innym przypadku pojawia się ryzyko, że model, który w sklepie wydawał się idealny, nie pasuje.

Biustonosz pod sukienkę bez pleców powinien być idealnie dopasowany. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której ten element bielizny słabo przystaje do ciała. Wywołuje to duży dyskomfort. Panie z większym biustem, jeśli tylko model sukienki im na to pozwala, powinny wybierać biustonosze z zapięciami. Niezależnie od tego, czy zdecydują się na zapięcie krzyżowe poniżej linii sukienki, czy na zapięcie na szyi – dodatkowe wzmocnienia i zabezpieczenia całej konstrukcji zawsze dają większy komfort. Stanik pod sukienkę bez pleców można bez większego problemu dostosować do głębokości wycięcia kreacji. Tylna część biustonosza bowiem w takich modelach dość swobodnie się reguluje.

Staniki do zadań specjalnych

Fot. Bartosz Krupa / EastNews

Sukienka bez pleców – stanik samonośny

Większość kobiet, poza wątpliwością, jaki założyć biustonosz do sukienki z odkrytymi plecami, ma problem, gdy sukienka ma bardzo głęboki dekolt. W takiej sytuacji jest tylko jedno rozwiązanie. Samonośny silikonowy stanik pod sukienkę z odkrytymi plecami zapewni komfort i ładnie podtrzyma biust. Jest on niedrogi i idealnie pasuje do większości kreacji. Ważne jest tylko odpowiednie nałożenie silikonowej miseczki na pierś i ściągnięcie biustu za pomocą specjalnego sznureczka. Niestety taki stanik pod sukienkę z gołymi plecami nie sprawdzi się latem, w wysokich temperaturach – nie pozwala skórze oddychać.

Jak przerobić stanik do sukienki bez pleców?

Biustonosz do sukienki bez pleców można samodzielnie przerobić. Jak ukryć stanik w sukience bez pleców? Niektóre panie wszywają w sukienkę biustonosz. Sukienka bez pleców , jeśli nie jest wykonana z lejącego się materiału, może być przerobiona w taki sposób. Dzięki temu biust jest podtrzymany, a żaden fragment stanika nie wystaje na zewnątrz. Drugie rozwiązanie to przedłużony stanik. Sukienka bez pleców wymaga zapięcia niżej niż w klasycznym modelu. Tradycyjny biustonosz można jednak odpowiednio w tym celu przerobić. Wystarczy dokupić taśmę przedłużającą i samodzielnie rozbudować zapięcie tak, aby dało się zapiąć stanik poniżej linii sukienki.

Jak zrobić stanik do sukienki bez pleców?

Jaki stanik do sukienki z gołymi plecami będzie pasował najlepiej? Taki, który wykonamy samodzielnie. Tylko taki daje absolutną gwarancję, że nic nie będzie wystawać, a biustonosz będzie pasował idealnie do konkretnego biustu. Wystarczy jeden ze starszych biustonoszy pozbawić dolnego pasa, przy którym jest zapięcie. Należy również odciąć ramiączka od strony zapięcia. Te przy miseczce warto zostawić. Wolne końce ramiączek przymocować mniej więcej na środku dolnej linii każdej z miseczek. Tworzy się w ten sposób naturalna, podtrzymująca biust konstrukcja. Kobieta czuje się komfortowo i wygląda pięknie.

Stanik do sukienki z dużym dekoltem - jaki wybrać?

Jak wybrać idealny stanik do sukienki z dużym dekoltem? Kiedy mamy sukienkę z dużym dekoltem, należy postawić na specjalny biustonosz. Biustonosz musi podkreślać biust, ale nie może wystawać spod sukienki. W tym przypadku idealnie sprawdzą się modele z obniżonym mostkiem. 

Zobacz film: Sukces polskich brafitterek w Portugalii, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
74
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0