Newsy

Duże zagrożenie pożarowe w lasach. Należy zachować ostrożność

Pożar lasu

fot. Brais Seara/getty Images

Newsy

Duże zagrożenie pożarowe w lasach. Należy zachować ostrożność

Pożar lasu

fot. Brais Seara/getty Images

Zagrożenie pożarowe dotyczy całego kraju, ale najwyższy stopień zagrożenia jest w południowo-zachodniej części kraju - informuje Instytut Badawczy Leśnictwa.

W czwartek w całym kraju oprócz północno-wschodniej części woj. podlaskiego występuje średnie i duże zagrożenie pożarami w lasach - informuje Instytut Badawczy Leśnictwa. Najwyższy stopień zagrożenia jest w południowo-zachodniej części kraju.

Najwyższy stopień zagrożenia obowiązuje w woj. lubuskim, zachodniej części woj. wielkopolskiego, woj. dolnośląskim, opolskim, okolicach Częstochowy, południowej części woj. świętokrzyskiego i północnej części woj. małopolskiego. Dane opublikował na stronie internetowej Instytut Badawczy Leśnictwa.

Rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak poinformował PAP, że od początku czerwca w lasach odnotowano 1157 pożarów, z czego najwięcej 325 - na Mazowszu, 151 - w Wielkopolsce i 120 - w woj. łódzkim.

Instytut Badawczy Leśnictwa apeluje o zachowanie wzmożonej ostrożności w lasach.

W lasach i w odległości mniejszej niż 100 m od nich nie wolno palić ognisk ani używać otwartego ognia. Zabronione jest też wypalanie pozostałości roślinnych, np. traw czy gałęzi na polach przylegających do lasów i terenów zalesionych. Nie należy porzucać nieugaszonych zapałek lub niedopałków papierosów. Nie wolno też palić tytoniu, z wyjątkiem miejsc na drogach utwardzonych i miejsc wyznaczonych do pobytu ludzi. 

Źródło: PAP

Zobacz także:

Komar tygrysi w Polsce. Naukowiec zrobił mu zdjęcie w Katowicach

Pożar hotelu Złoty Groń w Istebnej. Goście zostali ewakuowani

Co sądzisz o tym artykule?
65
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0