Pielęgnacja twarzy i ciała

Dobieramy serum idealne dla naszej skóry. Jakie ma właściwości i jak je stosować?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Dobieramy serum idealne dla naszej skóry. Jakie ma właściwości i jak je stosować?

Kobiety coraz częściej sięgają po serum. Wszystko dlatego, że ten kosmetyk jest znacznie bardziej skoncentrowany niż krem i potrafi zdziałać cuda przy regularnym stosowaniu. Jak jednak dobrać odpowiedni rodzaj do naszej skóry? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała lekarz dermatolog, Aleksandra Jagielska.

Zalety stosowania serum

Serum zazwyczaj przeznaczone jest do zwalczania konkretnego problemu z cerą: przesuszenia, przebarwień czy zmarszczek. Jego molekuły są mniejsze, dlatego też zawarte w nim substancje aktywne wnikają głębiej. Ma za zadanie wzmacniać naszą codzienną pielęgnację, dlatego nie można go stosować zamiennie do kremów.

- Serum jest kosmetykiem, który zawiera skoncentrowaną, wysoką zawartość składników aktywnych, wyższą, niż krem. W związku z tym jest idealne, jeżeli chcemy wzmocnić naszą pielęgnację codzienną - bo serum nie zastąpi nam kremu. Jeżeli zaobserwujemy na swojej skórze jakieś zmiany - że nasza skóra jest np. sucha, bardziej ziemista, z przebarwieniami, zaczyna tracić jędrność czy zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki - to krem w takiej codziennej pielęgnacji może być za słaby. Wtedy możemy wspomóc się właśnie serum - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Aleksandra Jagielska.

Jak i kiedy stosować serum?

Serum powinniśmy używać w zależności od tego, jak nasilony jest problem, który chcemy rozwiązać. Jeżeli zależy nam na szybkich efektach, to powinniśmy włączyć pielęgnację serum do codziennej porannej rutyny.

Serum zawsze nakładamy jako pierwsze, czyli na oczyszczoną i stonizowaną cerę - podpowiadała lekarz dermatolog. 

Warto zachować przynajmniej 10-minutowy odstęp między kosmetykami. Podczas wyboru natomiast należy zwracać uwagę na opakowanie serum. Najbardziej funkcjonalne są bowiem produkty z pompką, bądź pipetą.

Jest to wygodne, ponieważ kilka kropel możemy sobie położyć na dłonie i rozprowadzić po całej twarzy, oczywiście nie zapominając też o szyi i dekolcie. (...) Pamiętamy o tym, żeby to nie była duża ilość - mówiła Aleksandra Jagielska w naszym programie.

Przede wszystkim trzeba zidentyfikować problem naszej skóry. Trzeba jej się przyjrzeć w świetle dziennym - czy jest zmęczona, szara, ma pierwsze zmarszczki, bądź przebarwienia i na tej podstawie zakupić odpowiedni produkt.

- Zwracajmy też uwagę na to, jakie składniki aktywne znajdują się w serum, dlatego, że one są wtedy dedykowane do konkretnych potrzeb naszej skóry. I tak np. witamina C to jest taki świetny antyoksydant, który chroni naszą skórę przed wolnymi rodnikami - dodała ekspertka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
80
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0