Gwiazdy

David Lynch zainspirował się Bartkiem Jędrzejakiem? Znany reżyser został prezenterem pogody

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

David Lynch zainspirował się Bartkiem Jędrzejakiem? Znany reżyser został prezenterem pogody

Dzień Dobry TVN

"Miasteczko Twin Peaks", "Dzikość serca", a teraz prognoza pogody. David Lynch nie przestaje zaskakiwać. Reżyser codziennie na Instagramie umieszcza pogodowe informacje. Jak radzi sobie w nowej roli?

David Lynch stał się pogodynkiem

Czasy są ciężkie i trzeba sobie jakoś radzić. David Lynch, jeden z największych i najbardziej kontrowersyjnych współczesnych reżyserów, na czas pandemii postanowił się przebranżowić. Jaki zawód wybrał?

Stał się pogodynką

- powiedział Mateusz Hładki.

A raczej pogodynkiem. Codziennie na Instagramie i w serwisie YouTube David Lynch publikuje autorską prognozę pogody. Informacje są krótkie, treściwe i bardzo konkretne, a reżyser zawsze występuje w ciemnych okularach i dopowiada ciekawe historie.

- Naoglądał się Bartka Jędrzejaka i postanowił, że będzie z nim konkurował – zauważyła Ewa Drzyzga. Trudno się nie zgodzić. A jak radzi sobie reżyser w nowej roli? - Chyba jeszcze musi popracować nad tym – oceniła Agnieszka Woźniak-Starak.

David Lynch – kim jest?

David Lynch to 75-letni amerykański reżyser, aktor, producent i scenarzysta filmowy, muzyk, malarz, a ostatnio także prezenter pogody. Światową sławę przyniósł mu zrealizowany w 1989 serial telewizyjny "Miasteczko Twin Peaks". Był czterokrotnie nominowany do Oscara: za reżyserię ("Człowiek słoń" z 1980 r., "Blue Velvet" z 1986 r. i "Mulholland Drive" z 2001 r.) i raz za scenariusz ("Człowiek słoń").

Zobacz też:

Magdalena Różczka o problemach współczesnych kobiet. "Widzę takie zjawisko u dziewczyn po czterdziestce"

Ile wydamy w tym roku na wielkanocne zakupy? "Ludzie chcą odreagować pandemiczne stresy"

"BrzydUla 2". Widz zagroził Mai Hirsch śmiercią. "Ludziom mieszają się te dwie rzeczywistości"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
62
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0