Materiał promocyjny

Czarny pasuje do wszystkiego! Poznaj sposoby, dzięki którym nadasz swojemu wnętrzu industrialny charakter

''Weekendowa metamorfoza''
Marzysz o tym, by twoje wnętrze miało industrialny charakter? Nie musisz od razu kupować loftu. Wystarczy, że zainspirujesz się naszymi poradami i wybierzesz dodatki w najmodniejszym obecnie kolorze - czarnym. Dla nieprzekonanych mamy nawet konkretne przykłady.

Dlaczego styl industrialny jest tak popularny?

Odpowiedzią na to pytanie mogłoby być jedno słowo - przestrzeń. Mieszkania urządzane w starych fabrykach mają ogromne wnętrza, wysoki sufit, beton i surowe wykończenie. Czy aby urządzić mieszkanie w takim klimacie należy przeprowadzić się na poddasze zamkniętego zakładu przemysłowego? Niekoniecznie. Styl industrialny to świetna inspiracja form, faktur i minimalizmu, którą można wykorzystać podczas urządzania bądź odświeżenia nie tylko fabrycznego wnętrza . Kochają go fani minimalizmu i surowych form, jak również ci, którzy lubią nietuzinkowe połączenia. Jest to bardzo plastyczny styl, który dostosowujemy według własnych potrzeb. Nie musimy iść od razu na całość, możemy postawić na akcesoria, aby nadać wnętrzu zupełnie innego wyglądu.

Industrialny styl - postaw na dodatki!

Jeśli marzy ci się wnętrze w loftowym stylu, wcale nie musisz robić generalnego remontu. Wystarczy pomyśleć o dodatkach, które nadadzą wnętrzu industrialnego charakteru. Oto przykłady:

  • Metalowe kosze, duże zwisające z sufitu żarówki lub lampy z metalowym kloszem pokryte czarną farbą są świetnym pomysłem na industrialne wnętrze.
  • Przestrzeń ożywią też palmy (szukaj gatunku Areka – często do kupienia nawet w popularnych marketach) oraz betonowe doniczki, w których fantastycznie będą wyglądać sukulenty. Zasada jest łatwa – ma być prosto, minimalistycznie i jak w starej fabryce, z tym, że bardziej stylowo.
  • Jeżeli lubisz wyprawy na targi staroci to teraz możesz zaszaleć – jednak pamiętaj: nie polujesz na starodawne bogato zdobione wazony i tace. Postaw na prostotę form i kolorów (bo ich paleta jest w tym przypadku mocno ograniczona). Wybieraj krzesła z metalowym stelażem i stoliki z blatem z masywnego drewna (nie martw się, jeżeli jest nieco zniszczony i porysowany – o to właśnie chodzi, ma wyglądać jakby co ranek pracownicy fabryki pili przy nim kawę i ostrymi przyrządami kreślili projekty na ogromnym arkuszu papieru).

Które kolory pasują do stylu loftowego?

Szarości oraz nieśmiertelne klasyki - czerń i biel. Te pierwsze, bardzo modne od kilku lat, w tym roku wyraźnie ciemnieją – stają się mocniejsze i w 2020 roku przemieniają się w czerń. Industrialnego charakteru nada również cegła – najlepiej nieco już dotknięta czasem oraz surowe, niepolerowane, nierzadko porysowane drewno. Co jeszcze? Metal, najlepiej matowy. Styl industrialny charakteryzuje się niezabudowanymi rurami, ale w nowoczesnym budownictwie o to ciężko. Jak więc nadać przestrzeni surowego, przemysłowego charakteru? Świetnym rozwiązaniem jest grafitowy grzejnik w industrialnym stylu – nowość marki KFA Armatura. Dzięki swojemu kolorowi i matowej fakturze nada wnętrzu loftowego klimatu. I oczywiście doskonale spełni swoją funkcję, czyli efektywnie ogrzeje pomieszczenie. Grzejniki aluminiowe to pod względem efektywności cieplnej najbardziej optymalny wybór, bo ich moc jest większa niż stalowych o zbliżonej masie i wymiarach.

mat. prasowe

Łazienka w stylu industrialnym

Pamiętajmy, że łazienka to wyjątkowe pomieszczenie, bo choć zazwyczaj metrażowo jest najmniejszym w domu czy mieszkaniu, jej zaprojektowanie zajmuje najwięcej czasu. Z jednej strony planując ją marzymy o wnętrzu nowoczesnym, nawiązującym do najnowszych trendów, ale z drugiej mamy świadomość, że kolejna zmiana w tym pomieszczeniu nastąpi za kilka, a może nawet kilkanaście lat. Jak pogodzić te oczekiwania? Jak równocześnie postawić na najmodniejsze rozwiązania i klasykę? To proste: wybrać czerń, najmodniejszy kolor ostatnich miesięcy.

Świetnym rozwiązaniem będzie czarna deszczownia Moza Black z najnowszej oferty marki KFA Armatura. Liczy się również wykończenie, obecnie z pewnością należy postawić na mat. Czarna powłoka linii Moza powstaje w innowacyjnym procesie produkcyjnym, na który składa się kilkanaście etapów. Efektem tego jest nie tylko głęboki, intensywny i co ważne matowy kolor, ale również wysoka odporność na uszkodzenia. Co więcej, ergonomiczne pokrętła ustawione względem użytkownika pod kątem 45 stopni ułatwiają regulację strumienia i temperatury wody, a przełącznik natrysku jest zintegrowany z blokadą, natomiast wysokość drążka regulowana. To wszystko sprawia, że Moza jest w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem.

mat. prasowe

Pamiętaj: czarne jest piękne! Ważne, by nie bać się tego koloru, eksperymentować i łączyć z innymi elementami wnętrza. Twoja przestrzeń powinna oddawać twój charakter. Byle nie... czarny.

Zobacz także:

Autor: Adrianna Kowalczyk

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości