Gwiazdy

„Chyłka – Zaginięcie”. Opowieść o zawiłościach ludzkiej psychiki

W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorów serialu „Chyłka – Zaginięcie” - Katarzynę Warnke i Piotra Żurawskiego. Serial trzyma w napięciu już od pierwszego odcinka. Co skłoniło aktorów do wzięcia udziału w projekcie? Kim są ich postacie?

Postać Katarzyny Warnke to Angelika Szlezyngier, żona bogatego męża i mama trzyletniej dziewczynki. Kiedy córka Angeliki - Nikola znika w niewyjaśnionych okolicznościach z domku letniskowego, śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje. Wówczas Angelika postanawia zatrudnić bezkompromisową prawniczkę. Joanna Chyłka wraz ze swoim początkującym podopiecznym podejmują się obrony małżeństwa Szlezyngierów, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces sądowy ma charakter poszlakowy. Niestety wiele wskazuje, że to rodzice zdają się winni zniknięcia dziewczynki. Chyłka i Oryński ze wszystkich sił starają się doprowadzić sprawę do końca.

Jestem mile zaskoczona obrazem. Platformy internetowe mają nam do zaproponowania zupełnie inną jakość jeżeli chodzi o seriale. Jest ona porównywalna z wielkim kinem. Zarówno jeżeli chodzi o obraz jak i grę aktorską. Wspaniały scenariusz buduje znakomita powieść Remigiusza Mroza. Dlatego tak chętnie przystąpiłam do pracy.

-przyznała w rozmowie Katarzyna Warnke.

Piotr Żurawski wciela się w rolę Kormaka, czyli informatyka, który pracuje w kancelarii prawnej. Kormak jest fanem powieści Cormaca McCarthy'ego, od których pochodzi jego pseudonim. Świetnie zna się na komputerach i hackowaniu. Jego umiejętności okazują się bardzo przydatne w pracy Joanny Chyłki.

Cieszy mnie to, że reżyserzy i producenci zauważyli, jak mamy świetnych pisarzy w Polsce, którym bardzo dobrze wychodzą dialogi. Na planie ciężko pracowaliśmy. Miałem w tym o tyle szczęście, że moja postać jest najbardziej kolorowa i wyluzowana. Kormak jest szarą eminencją kancelarii prawnej, w której pracuje Chyłka.

-zdradził Piotr Żurawski.

Filmowi twórcy upodobali sobie zwłaszcza kryminały. Zawiłe zagadki możemy później oglądać w kinowej odsłonie.

Myślę, że reżyserzy tak chętnie sięgają po taką literaturę, ponieważ kryminał jest świetną formą, by ukazać zawiłości psychiki ludzkiej. I tak też jest z Chyłką. Najistotniejsza w serialu jest psychologia. Oczywiście jest zagadka. Dziewczynka została porwana. Moim zadaniem było zbudować tajemnicę. Wcielając się w postać podpierałam się wyobraźnią bergmanowską. Stworzyliśmy z reżyserem Łukaszem Palkowskim trochę inną postać niż w samej powieści.

-podsumowała rozmowę Warnke.

Cykl opowieści o mecenas Joannie Chyłce Remigiusza Mroza sprzedał się w milionach egzemplarzy. Na platformie Player.pl już 26 grudnia będziemy mogli zobaczyć serial, który powstał na podstawie książki. Za reżyserię serialu „Chyłka – Zaginięcie” odpowiedzialny jest Łukasz Palkowski – znany z produkcji takich jak: „Bogowie”, „Najlepszy”, „Rezerwat”, „Belfer”, „Pułapka”. W rolę tytułowej Joanny Chyłki wciela się Magdalena Cielecka, natomiast Kordiana Oryńskiego gra Filip Pławiak.

Zobacz też: 

Zobacz film: Sesja zdjęciowa serialu "Chyłka - Zaginięcie". Źródło: Dzień Dobry TVN

autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Co sądzisz o tym artykule?
3
0