Dzień Dobry Extra

Chyłka. Czy serial powtórzy sukces powieści?

Cykl opowieści o mecenas Joannie Chyłce Remigiusza Mroza sprzedał się w milionach egzemplarzy. Na platformie Player.pl będziemy mogli zobaczyć serial, który powstał na podstawie książki. W obsadzie znaleźli się m.in: Magdalena Cielecka i Jacek Koman. Czy serial powtórzy sukces powieści? W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy autora prawniczego thrillera, z którym porozmawialiśmy o sukcesie Chyłki, ale nie tylko.

Mecenas Joanna Chyłka

To bohaterka thrillera prawniczego autorstwa Remigiusza Mroza. Cykl opowieści to manipulacje i intrygi. Sama mecenas jest postacią bardzo wyrazistą. Joanna Chyłka nie przebiera w środkach, zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w sądzie. Pomaga jej młody aplikant Kordian Oryński. Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż mogliby przypuszczać.

Sprawy, z którymi musi się mierzyć Joanna Chyłka, są bardzo różne. Mecenas broni między innymi syna milionera, oskarżonego o zabójstwo dwóch osób, rodziców, oskarżonych o zabójstwo córki, która gdzieś przepadła, robotnika, podejrzewanego o zamordowanie swojej rodziny w celu uzyskania polisy ubezpieczeniowej czy młodego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, gdy zarzuca mu się morderstwo człowieka, z którym nie miał żadnych powiązań. Każda z tych spraw jest nieco inna i pokazuje różne oblicza głównej bohaterki.

W serialu w roli mecenas Joanny Chyłki zobaczymy Magdalenę Cielecką. Jako Kordian partnerować jej będzie Filip Pławiak. Oprócz pary głównych postaci w  obsadzie znaleźli się również: Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman.

Co Magdalena Cielecka mówiła o swojej bohaterce?

Zobacz film: Magdalena Cielecka idealną Chyłką? Źródło: Dzień Dobry TVN

Wszechstronny pisarz

Remigiusz Mróz to jeden z najbardziej obiecujących polskich pisarzy. Autor powieści oraz cyklu publicystycznego „Kurs pisania”, w którym opisuje, jak wygląda pisarski debiut w Polsce i droga na szczyt. Mróz zdradza również kulisy swojego warsztatu.

Remigiusz Mróz jest autorem kilkudziesięciu książek. Jak sam przyznał, potrafi pisać po dziesięć godzin dziennie. W swojej twórczości łączy różne gatunki literackie: powieść historyczna, kryminał, thriller prawniczy i science fiction. Wszystkie jego książki łączy wartka akcja i suspens.

Jest laureatem konkursu Krajowej Izby Gospodarczej „Polska Cyfrowa 2020+”. Jako pierwszy polski pisarz otrzymał w 2016 roku podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego za książki „Kasacja” oraz „Zaginięcie”. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych trzech powieści.

Premiera „Chyłka – Zaginięcie” – gdzie oglądać serial?

Serial „Chyłka – Zaginięcie” będzie można oglądać na platformie player.pl. Dwa pierwsze odcinki serialu zostaną udostępnione bezpłatnie widzom w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia - 26 grudnia. Kolejne będą dostępne co tydzień w ofercie płatnej.

autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Co sądzisz o tym artykule?
26
4